Porazi Reala i Unicaje

Dino Brumec • nedjelja, 05.02.2012.

Ovaj vikend odigrano je 19. kolo španjolske ACB lige, a u njemu su hrvatski igrači imali prosječnu večer. Unicaja je upisala pomalo iznenađujući domaći poraz od Blusens Monbusa, a Alicante je na svom terenu svladao Cajasol. Najzanimljiviji dvoboj odigrali su Real Madrid i Bilbao, a na kraju je kao pobjednik izašao klub Marka Banića. Barcelona je u gostima svladala Estudiantes.

Real Madrid je na svom terenu dočekao Bilbao i izgubio 90:93. U utakmici s velikim brojem koševa dvojica hrvatskih centara odigrali su dobre role. Ante Tomić je u 23 minute zabio 16 poena i bio je drugi strijelac svoje momčadi, a tome je pridodao i dva skoka te jednu asistenciju. Marko Banić je u 25 minuta postigao 12 poena i uhvatio pet lopti te podijelio dvije asistencije. Obojica su imali sjajan šut i kombinirano iz igre gađali 13/16.

Alicante je kod kuće pobijedio Cajasol 86:82 i tako došao do svoje 13. pobjede u prvenstvu. Mario Stojić je dobio iznimno veliku minutažu i 36 minuta na parketu iskoristio je za deset poena te po dva skoka i asistencije. Alicante je trenutačno četvrta momčad na prvenstvenoj ljestvici.

Unicaja je na domaćem parketu upisala uvjerljiv poraz od Blusens Monbusa 54:69, a pomalo šokantno zvuči da je momčad iz Malage u prvom dijelu ubacila svega 18 poena. Hrvoje Perić i Luka Žorić nisu se posebno istaknuli. Perić je dobio svega devet minuta igre koje je iskoristio za dva poena te po jedan skok i asistenciju, dok je Žorić za 28 minuta na parketu zabio devet poena i uhvatio sedam skokova.

Nakon 19 kola na čelu ljestvice nalazi se Barcelona sa 16 pobjeda. Drugi je Real, treća Caja Laboral, četvrti Alicante, a peta Unicaja. Zanimljivo da svaka momčad ima pobjedu manje od one koja se nalazi na jedno mjesto boljoj poziciji.