Treća četvrtina "pokopala" Cantu

Ante Zovko • četvrtak, 09.02.2012.

Nakon četvrtog kola u skupini H Eurolige situacija mnogo jasnija. Barcelona Regal gotovo je sigurno u četvrtfinalu, a na najboljem putu prema tom ostvarenju je i Maccabi Electra nakon pobjede protiv Bennet Cantua.

Barcelona Regal praktički je osigurala četvrtfinale pobjedom u Kaunasu 67:58 protiv Žalgirisa koji je pružio solidan otpor igrajući bez Sonnyja Weemsa i Marka Popovića.

Žalgiris je držao prednost u prvoj četvrtini, završilo je 19:13, a učinkovitija igra Navarra i Lorbeka vraća Katalonce na minimalni zaostatak na poluvremenu (32:30). Treća četvrtina donijela je preokret jer su gosti napravili seriju 12:4.

Eidson postiže prvih deset pona Barcelone u posljednjoj četvrtini i sam držao prednost. U završnici je dobio potrebnu podršku i Barcelona je zaplovila prema četvrtfinalu.

Navarro je imao 18 poena i pet asistencija, Lorbek 16 poena i pet skokova, a Eidson 15 poena. Kod Žalgirisa Delininkaitis upisao je 17 poena, Raković devet uz tri skoka.

Maccabi Electra ograničio je Bennet Cantu na tek pet poena u trećoj četvrtini i našao se korak ispred svog večerašnjeg protivnika u borbi za četvrtfinale.

Prva četvrtina nije donijela veća uzbuđenja. Maccabi je manje-više kontrolirao rezultat i otišao na prvi kraći predah sa 17:14. Talijani se nisu dali ni u drugoj četvrtini, čak su i poveli tri minute prije kraja (33:31) na krilima preciznog Gianluce Basilea. Prednost je Cantu zadržao i na poluvremenu (41:39).

Međutim, nakon izlaska iz svlačionice Cantu je praktički nestao s parketa. Točnije, domaćin ga je pomeo. Prve četiri minute treće četvrtine Cantu nije uspijevao postići ni poen, ali Maccabi to do tada nije osobito iskoristio(44:42). A onda Maccabi radi seriju 9:0, što je bio početak kraja talijanskih nada. Treća četvrtina završava s prednošću od 16 poena (62:46).

Basile je sam spustio zaostatak na 63:55 šest minuta prije kraja, ali u njegovoj momčadi nije bilo materijala za preokret. Maccabi je pak održavao prednost u dvoznamenkastoj sferi.

U domaćoj momčadi statistika je bila ravnomjerno raspoređena. Prvi strijelac bio je Blu s 14 poena, Langford (tri skoka) i Eliyahu (pet skokova) dodali su po 12, a po devet Hendrix (devet skokova) i Ohayon (šest skokova, tri asistencije).

Basilea (20 poena, tri skoka) pratio je samo Shermadini (15 poena, deset skokova, četiri asistencije), dok je Cinciarini upisao devet poena, sedam skokova i pet asistencija.