Iz Arene Zagreb:Josip Tolić • četvrtak, 09.02.2012.

Španjolska je u drugoj polufinalnoj utakmici Europskog prvenstva u futsalu minimalno slavila protiv reprezentacije Italije rezultatom 1:0 u utakmici gdje je bilo pregršt prilika, ali i promašaja, a ključnim se pokazala fantastična akcija Furije iz sedme minute i gol Aicarda za prolaz u finale.

Španjolska - Italija 1:0 (1:0)

Europsko prvenstvo u futsalu, polufinale
Zagreb, Arena Zagreb, 11.000 gledatelja
Suci: Kovács (Mađarska), Fernandes Coelho (Portugal)

Strijelci: Aicardo 7'

Španjolska: Luis Amado, Torras, Kike, Rafael Usín, Alemao; Cristián, Ortiz, Lozano, Borja, Lin, Miguelín, Aicardo
Izbornik: José Venancio López Hierro

Italija: Mammarella, Forte, Romano, Fortino, Saad Assis; Barigelli, Honorio, Vampeta, Patias, Ippoliti, Gabriel Lima, Torcivia
Izbornik: Roberto Menichelli

Talijani se nisu preplašili peterostrukog prvaka Europe i dobro su parirali Furiji u uvodnim minutama. Marcio Forte isprobao je reflekse španjolskog vratara Luisa Amada u prvoj minuti, a Kike je uzvratio krasnim udarcem s desetak metara udaljenosti. I Mammarella je krenuo dobrom reakcijom.

Vjerojatno najbolju priliku u prvom dijelu za Italiju propustio je Gabriel Lima u šestoj minuti kada je išao sam na Luisa Amada, no loše je izveo pokušaj loba te nije pogodio okvir. U idućoj je minuti stigla kazna.

Ortiz je izveo aut s desne strane, Miguelín je efektno propustio loptu kroz noge na drugu stranu gdje je Aicardo opalio u bliži kut, a lopta uz manje poteškoće završila iza leđa Mammarelle za 1:0. Kombinirali su lijepo Talijani dvije minute poslije nakon kornera, međutim ponovno nisu pogodili okvir; pucao je Patias na asistenciju Fortea.

Mnogobrojna publika koja je ostala u Areni pogledati drugi polufinalni dvoboj potom je živnula i krenulo je navijačko prepucavanje između simpatizera obje ekipe, a za to vrijeme igrači na terenu malo su smirili tempo.

Do kraja prvih 20 minuta valja još izdvojiti pokušaj Sergija Lozana u 16. minuti koji je otišao pola metra izvan okvira gola te solo-prodor Saada Assisa. Brazilski Talijan prodao je "fintu" Alemau i uputio udarac prema vratima, no Mammarella je bio na visini zadatka i na odmor se otišlo minimalnim vodstvom Španjolske.

Italija je u drugo poluvrijeme ušla pomalo uspavano, vjerojatno svjesna da ne mora žuriti po izjednačenje. Prilike su stvarali samo Španjolci. U 22. minuti Mammarella je ramenom obranio udarac Alemaa nakon solo-akcije, a talijanski vratar nastavio je one-man show obranama pokušaja Borje i Kikea u 23. minuti.

Do 34. minute Španjolska je i dalje bila jedina koja je tražila gol; tresao se okvir gola u pokušajima Alemaa u 31. i Rafaela Usína u 33. minuti.

Talijani su potom aktivnije tražili izjednačenje. Gabriel Lima natjerao je Amada na još jednu dobru obranu, a onda su Španjolci u nepunu minutu dvaput promašili nemoguće. U 37. minuti Torras je nakon udarca iz kuta s metra udaljenosti pogodio gredu, a prazan je gol uspio promašiti i Alemao.

Unatoč tim promašajima te činjenici što su zadnje tri minute morali igrati protiv talijanskog vratara-igrača, Španjolci su uspjeli sačuvati minimalno vodstvo te izboriti plasman u finale Eura gdje će se sastati s Rusijom. Italija će broncu pokušati izboriti u dvoboju protiv Hrvatske.

• Obrisan korisnik10.02.2012. u 01:23
    Ma čovjek je zaslužio tu loptu, trebali ste vidjet kakvu je paradu napravio na tribini da dođe do nje!
  • Obrisan korisnik10.02.2012. u 00:59
    utakmica je obilovala maštovitim navijanjem, mislim da se nisam tako nasmijao dugo vremena. španjolci su bili ispred nas, i neki frajer ih je nagovarao da skandiraju razne stvari... i ono kad lik na D sektoru nije htio vratiti loptu, uz pljesak cijele arene... ljudi su najmanje pratili utakmicu... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik09.02.2012. u 23:29