Vodeni sportovi

Mladost rutinski kroz Poljud

Marko Domljanović • subota, 11.02.2012.

Vaterpolisti Mladosti vrlo su uvjerljivo danas stigli do pobjede na Poljudu protiv Mornara koji ih je pošteno namučio u njihovom posljednjem međusobnom susretu kada su Zagrepčani slavili sa tijesnih 9:8. Za razliku od prošlog susreta, danas je momčad sa Save od samog početka krenula furiozno i vrlo brzo riješila utakmicu.

MORNAR BRODOSPAS - MLADOST 7:14 (2:6, 1:2, 1:4, 3:2)

Split, bazeni Poljud
Suci: Dragan Štampalija i Nikola Curić.

MORNAR BRODOSPAS: Bijač (3 obrane), Burić, Butić, Čorušić, Kalebić, Oreb , Jerković , Čagalj 2, Antonijević, Marelja, Ban 3, Lozina 1, Čalić 1, Anić (7 obrana)

MLADOST: Marcelić (10 obrana), Radu 3, I. Milaković 1, Letica 1, L. Bukić 1, Živković, Udovičić 3, K. Milaković, Bebić, Perić 1, Hinić, Mallarach 3, Pavić, Vukičević 1

Igrač više: Mornar 5/9, Mladost 2/7

Peterci: Mornar 1/3, Mladost 0/0

Već je prva četvrtina nagovijestila koliko će susret na bazenima u Poljudu biti jednosmjeran jer su gosti već nakon prve dionice imali vrlo uvjerljivih 2:6. Marko Bijač na golu domaćina imao je nešto slabiji dan nego obično (samo tri obrane ukupno), a kad se tome pridodao prilično spor napad domaćina Mladost je odjurila na veliku prednost.

Do poluvremena je već bilo 3:8 pa je priliku na vratima Mornara dobio Anić, ali ni to nije pomoglo pa nakon treće dionice na semaforu stoji 4:12 ponajviše zahvaljujući vrlo raspoloženom tercetu gostiju Radu-Mallarach-Udovičić koji je kombinirano postigao čak devet pogodaka. Upravo je španjolski reprezentativac postavio najvećih 4:14 u posljednjoj četvrtini nakon čega su Splićani ipak uspjeli ublažiti poraz i s tri uzastopna pogotka privesti susret kraju.

Sve u svemu, bilo je to vrlo uspješno gostovanje za Žapce koji su u ovoj utakmici zbog lakše ozljede bili lišeni usluga reprezentativnog vratara Pavića pa je na gol stao mladi Ivan Marcelić odradivši odličnu utakmicu sa deset obrana uključujući i dva peterca. Što se strijelaca tiče, spomenutom tercetu stranaca iz Mladosti suprotstavio se jedino Ban sa također tri pogotka.