Vodeni sportovi

Budva pobjednički u Ligi sedam

Tea Lokas • subota, 11.02.2012.

Liga za ostanak ponudila je dvoboj najjače momčadi "donjeg doma" Jadranske vaterpolske lige, Budve, i ekipe iz Utrina - Medveščaka. Iako rezultat sugerira tijesnu pobjedu Budve (13:12), Crnogorci su uglavnom bili u većoj prednosti od konačne.

Budva M:tel - Medveščak 13:12 (4:2, 4:3, 4:4, 1:3)

Budva, 15. kolo JVL

Budva: Lazović, Dončić 1, Martinović, Danilović 2, Ljubanović, Tičić 2, Brguljan 3, Radović, Radunović, Milošević, Trbojević 1, Jokić 4, Vukmirović, Kovačević. Trener: Drago Pejaković.

Medveščak: Selem, Burić 1, Babić 1, Čule 2, Jakovac 1, Kučević, Martinić 2, Benić, Kolar 1, Geratović 2, Ćuk 2, Samodol, Lazić, Blažević. Trener: Damir Vincek.

Igrač više: Budva 6/7, Medveščak 4/8
Peterci: Budva 0/1, Medveščak 0
Suci: Mladen Rak i Siniša Matijašević

Odmah je u prvoj četvrtini Budva došla do sigurne prednosti koju je, uz mali pad koncentracije pred kraj, održala do kraja susreta. 4:2 rezultat je kojim četvrtina završava, a do kraja poluvremena razlika se još malo povećava (8:5).

Ono što su stvorili u prvom dijelu utakmice, ostalo je na sigurnom sve do zadnje četvrtine kada Zagrepčani pokušavaju uhvatiti priključak. Sve je ipak ostalo na pokušaju jer za vrijeme posljednjeg sučevog zvižduka ostaju na minimalnom porazu od 13:12.

Najbolji pojedinac na utakmici bio je igrač Budve Jokić sa četiri pogotka. Tri je imao njegov suigrač Brguljan, dok su na strani Medveščaka Čule, Martinić, Geratović i Ćuk upisali jednak učinak od dva pogotka.