Vodeni sportovi

Prva pobjeda šibenskih vaterpolista

Ivana Jurica • subota, 11.02.2012.

Napokon su šibenski vaterpolisti ostvarili prvu pobjedu u ovogodišnjem izdanju Triglav Jadranske lige. U Crnici je gostovao slovenski Koper, a Šibenčani, u bazenu pojačani trenerima Zeljkom i Brkićem, te odličnim Sučićem na golu, došli su do pobjede od 8:5 revanširavši se tako Slovencima za težak poraz u prvom dijelu regionalne lige.

Šibenik – AŠDV Rokava Koper 8:5 (4:1, 1:2, 1:0, 2:2)

Šibenik, bazen u Crnici, gledatelja 60

Šibenik: Jukić, Santini, Erak, Belamarić, Bašić, Lindhout 2, Vlahović 1, Brkić 2(1), Zeljak 2, Sabioni, Seferović, Španja, Sučić (12 obrana), Šarić 1. Trener: Mate Zeljak.

AŠDV Rokava Koper: Gržentić (12 obrana), Benić 1, Berce, Barbarić 2, Anzeljc, Griffin, Thomas, N. Černeka, Čupić 2, Puš, Crnica, Prcač, R. Černeka. Trener: Marino Cetin.

Igrač više: Šibenik 5/6, AŠDV Rokava Koper 2/6

Peterci: Šibenik 1/1, AŠDV Rokava Koper -

Suci: Joško Prančić i Mile Rebić – oba Split

Za razliku od prvog međusobnog susreta u prvom dijelu sezone kad je Rokava Koper s čak 13 golova razlike pobijedila mlade Šibenčane, momčadi su u novom međusobnom susretu, ovog puta u Crnici, izgledale djelomično drugačije. Slovenci su u odnosu na taj susret ostali bez trenera i nekolicine igrače, dok su domaći vaterpolisti bili pojačani – i to za svog glavnog trenera Matu Zeljka i pomoćnog trener Edija Brkića koji su ponovno uskočili u bazen, pomoći svojoj mladoj momčadi.

I upravo su njih dvojica bili glavni akteri na otvaranju utakmice. Brkić je odmah na startu iskoristio igrača više i pogodio za 1:0. Odmah potom precizno je realizirao i peterac, da bi za 3:0, s novim igračem više, pogodio i Zeljak. Vlahović je povisio na 4:0, a prvi slovenski gol postigao je Barbarić na kraju četvrtine.

Odmah na startu druge četvrtine u strijelce se upisao i Lindhout, na semaforu je svjetlilo 5:1 u korist domaće momčadi. Do kraja četvrtine Šibenčani više nisu uspjeli zatresti mrežu Gržentiča, dok su na drugoj strani Čupić i Benić pogodili za 5:3.

Dugo su šibenski vaterpolisti bili bez gola, gotovo deset minuta nije se zatresla slovenska mreža. Na drugoj strani, u trećoj četvrtini Sučić je svoju mrežu sačuvao netaknutom, a jedini gol u četvrtini, za 6:3, postigao je nizozemski reprezentativac u domaćim redovima Robin Lindhout.

Uz odličnog Sučića na golu (koji je zamijenio ozlijeđenog Jukića), Slovenci nisu imali ni sreće, puno je njihovih udaraca završilo na okviru gola. S druge strane, domaćini su svoje prilike koristili te preko Zeljka i Šarića došli do najveće prednosti – 8:3. Do kraja utakmice gosti su uspjeli postići dva gola, preko Barbarića i Čupića, smanjiti na konačnih 8:5.

Do prve pobjede Šibenčane su vodili dvostruki strijelci Brkić, Zeljak i Lindhout, a vrijedi istaknuti i odličnog Sučića na golu. Kod Kopera po dva gola postigli su Barbarić i Čupić, a Gržentić je obranio 12 udaraca (kao i domaći vratar).