Vodeni sportovi

Jug s puno oscilacija

Tea Lokas • subota, 18.02.2012.

Susret 16. kola Jadranske vaterpolske lige između Mornara i Juga navještavao je glatku pobjedu gostiju, no slabom izvedbom Jugaša u nekim dijelovima utakmice vrlo je lako mogao završiti pogubno po igrače trenera Đuha...

Mornar BS - Jug CO 9:11 (1:4, 2:0, 1:5, 5:2)

JVL, 16. kolo
Split, Bazen u Poljudu

Mornar: Bijač (8 obrana), Burić, Marinić-Kragić 1, Ćorušić 1, Kalebić, Oreb 1, Jerković, Anić, Čagalj, Antonijević 2, Marelja 2, Ćalić, Ban 2, Lozina. Trener: Joško Kreković

Jug: Vićan (8 obrana), Vranješ 1, Sutić, Janović 2, Joković 3, Pavlović, Marković 3, Bušlje, Karač, Dobud 1, Macan 1, Obradović, Perčinić (2 obrane), Goreta. Trener: Veselin Đuho

Igrač više: Mornar 4/9, Jug 4/10
Peterci: Mornar 1/2, Jug 1/1
Suci: Dragan Štampalija i Tomislav Copić

Sretno su Dubrovčani prošli kroz splitski test, no ostalo je dosta neriješenih pitanja. Započelo je jako dobro, golovima Janovića, Jokovića i Markovića, no u nastavku se Jugovi redovi opuštaju i dovode u pitanje lagano stečenu prednost u prvom dijelu susreta.

Odana počast legendama

Prije početka ovog susreta minutom šutnje na splitskom Poljudu odana je počast prvom izborniku hrvatske vaterpolske reprezentacije Dušku Antunoviću te novinaru Miloradu Bibiću Mosoru, legendama koje će vaterpolo pamtiti.

Bila je to solidna utakmica Vićana, no nije mogao sam igrati u trenucima kada Jugu ništa nije išlo. U trećoj četvrtini su gosti ponovno imali jedan odličan period u kojem su, uz spomenutu postavu Janović - Joković - Marković, pogađali i Dobud te Macan.

U posljednjem dijelu Mornarevci su se približili na 10:8 i imali priliku "uhvatiti" Jug, no Ban je previdio jednu loptu i Splićani ipak nisu preokrenuli susret i kaznili pasivni Jug.

Kod domaćina su po dva pogotka imali Antonijević, Marelja i Ban, dok su igru Juga iznijeli u teškim trenucima Joković i Marković, koji su s po tri gola bili najbolji pojedinci na utakmici.