Vodeni sportovi

POŠK slavio u Šibeniku

Ivana Jurica • nedjelja, 19.02.2012.

Nakon što su prošlog vikenda protiv slovenskog Kopra upisali prvu pobjedu u Triglav Jadranskoj ligi, vaterpolisti Šibenika na domaćem su terenu tražili i drugu u susretu protiv splitskog POŠK-a. No, nisu uspjeli, Splićani su bili bolji i zasluženo slavili sa 17:12.

Šibenik – POŠK 12:17 (2:4, 3:4, 4:5, 3:4)

Šibenik, bazen u Crnici, gledatelja 100

Šibenik: M. Jukić, Santini 1, Erak, Belamarić 1, Bašić, Lindhout 2, Vlahović 4, Brkić 3, Zeljak, Sabioni, Seferović, Španja 1, Sučić (6 obrana), Rončević. Trener: Mate Zeljak.

POŠK: Jelovina (13 obrana), Lušić 3, Prižmić 3(2), Jakaša, Buha, Matutinović 1, Sarić 1, Maras 4, Jaić 2, Scherbl, Čikeš, Franičević 2, Bujas, Travnikar 1. Trener: Dragan Matutinović.

Igrač više: Šibenik 8/13, POŠK 4/5

Peterci: Šibenik -, POŠK 2/2

Suci: Mladen Rak i Vlaho Radičević (oba Dubrovnik)

Domaćin je poveo odmah u prvom napadu na utakmici: Santini je realizirao igrača više. Vrlo brzo odgovara i Franičević, a zatim i Sarić, Lušić i Maras, pa Splićani vrlo brzo dolaze do prednosti od 4:1. I dok je gostujući vratar Jelovina već u prvoj četvrtini zaustavio šest udaraca, domaći Sučić nije uspijevao zaustaviti ništa. Do kraja četvrtine Belamarić je uspio smanjiti na 2:4.

Dva uzastopna gola Duje Lušića POŠK-u su donijela i vodstvo od 6:2 na početku druge četvrtine. Obrana domaćina nije funkcionirala dobro, primali su previše golova iz čiste igre, a Sučić je prvu obranu upisao tek u 13. minuti utakmice. Na dva Lušićeva gola uzvraća Vlahović također s dva gola. Nastavlja se potom igra gol na gol, pa se rezultatom 5:8 odlazi na poluvrijeme.

I na startu drugog poluvremena Splićani postiži prva dva gola, preko Matutinovića i Prižmića. Na 6:10 smanjuje Vlahović, ali na plus pet (6:11) vraća Maras. Opet se igra gol za gol, pa je prednost gostiju uoči zadnje četvrtine i dalje na četiri gola (9:13).

Ni u zadnjoj se četvrtini ništa nije promijenilo. Opet se igralo gol za gol: domaćini bi smanjili na tri, pa gosti vratili na četiri gola razlike. Pri kraju utakmice Prižmić je povisio na pet razlike (16:11), Jaić na plus šest, da bi za konačnih 12:17 pogodio Nizozemac Lindhout.

Četiri gola kod gostiju postigao je Maras, a po tri Lušić i Prižmić. Kod domaćina Vlahović je zabio četiri, a Brkić tri gola.