1. ŽRL: Prvi remi u sezoni

Mišo Gulić • nedjelja, 19.02.2012.

U 17. kolu Prve hrvatske rukometne lige za žene viđen je i prvi remi u sezoni, dok u preostalim susretima nije bilo veće dramatike, ali ni većih iznenađenja.

Dalmatinka - Sinj 24:19 (10:10)

Nakon neuvjerljivog siječanjskog razdoblja u kojem su većinom skljupljale poraze, rukometašice Dalmatinke su u veljači odlučile nadoknaditi propušteno, a nova u nizu "žrtvi" bila je ekipa Sinja.

Početak susreta je obilježila izjednačena igra s nizom izmjena u vodstvu, a potom su domaće rukometašice preuzele inicijativu, no uporne Sinjanke se vraćaju pa prvi dio završava s po 10 golova na svakoj strani.

Gošće su zabile prvi zgoditak u nastavku, a, pokazalo se, to im je bilo i posljednje vodstvo u utakmici. Serijom 4-0 Pločanke okreću rezultat u svoju korist, a nedugo potom novom serijom, ovog puta od 5-0, u potpunosti lome otpor gošći te si time osiguravaju mirnu završnicu.

Prvo ime susreta svakako je bila vratarka Dalmatinke Tea Pijević koja je skupila 17 obrana, dok su po pet zgoditaka postigle Družijanić, Prusina i Klinac. Kod Sinjanki jedine na nivou su bile Hrgović-Tomić i Brčić s po četiri zgoditka.

Podravka Vegeta - Umag 41:15 (21:10)

Podravka Vegeta je na domaćem parketu stigla do nove, 17. po redu, prvenstvene pobjede, a ovaj put "ceh" su platile rukometašice Umaga koje su se za ovu sezonu tako riješile "muke".

Kako to obično i biva kad su pitanju utakmice Podravke u domaćem prvenstvu, susret je bio riješen već nakon nekoliko minuta, a pitanje je bilo samo razlike s kojom će se susret završiti.

Konačnih 41:15 dovoljno će reći o kakvoj je dominaciji bila riječ, a najupečatljiviji dojam kod Koprivničanki ostavile su Sanja Damnjanović s osam te Sinjanka Andrea Čović sa sedam zgoditaka. U redovima Umaga tek je Ana Jajčević odsakala sa šest golova.

Arena - Trešnjevka 32:26 (16:11)

Puljanke su nakon niza od dva poraza pronašle "žrtvu" te upisale bodove koji ih ponovno vraćaju u sam vrh poretka. Konačnih minus šest rezultat je opuštanja domeće ekipe u završnim minutama, a sama pobjedna nikada nije dolazila u pitanje.

Gošće su imale vodstvo od 0:1 i to je otprilike sve značajnije što su uspjele napraviti u ovoj utakmici. Domaće su odmah ubacile u najvišu brzinu te već do poluvremena ostvarile prednost od 16:11, da bi ta prednost u nastavku rasla i do 29:18, koliko je bilo u 51. minuti. U završnici su Puljanke ipak malo popustile te dozvolile gošćama da upisu koliko toliko prihvatljiv poraz.

Najbolji dojam kod pobjedničke ekipe bila je briljantna ove sezone Tanja Kiridžić s nevjerojatnih 14 zgoditaka, dok je na drugoj strani kod Trešnjevke Josipa Tomić zabila sedam.

Tvin Trgocentar - Lokomotiva 19:41 (15:19)

Lokosice su u Virovitici tek u drugom dijelu zagrijale "motore" i domaće limitirale na, vjerovali ili ne, tek četiri postignuta zgoditka u drugom dijelu utakmice.

Gošće su od prve minute imale vodstvo koje nisu ispuštale do kraja utakmice, ali ipak u prvom dijelu nisu do kraja uspjele slomiti vrlo borbene domaće rukometašice. Nastavak susreta je ponudio potpuno drugačiju priču. Naime, tek četiri postignuta gola u 30 minuta domaće je svrstalo u još jednu od niza negativnih stvari ove sezone u kojima su bile "najbolje".

Prva Lokosica po učinku bila je Mirna Vučković sa sedam, dok su odam do nje bile i Kristina Pasarić te Kristina Smiljanić koje su zabile jedan manje. Za Tvin, Kristina Smiljčić je postigla pet golova.

Zelina - Sesvete Agroproteinka 30:24 (12:11)

Dvije ekipe koje pretendiraju biti na trećem mjestu, Zelina i Sesvete Agroproteinka, odigrale su vrlo zanimljivu utakmicu kojem su na kraju slavile domaće rukometašice.

Jako izjednačena igra obilježila je prvo poluvrijeme, ekipe su se stalno izmjenjivale u vodstvu, da bi ipak na predah s prednošću od jednog gola otišle rukometašice Zeline. Gošće su priključak držale do sredine drugog dijela, no zatim padaju, što domaće koriste i nizom brzih pogodaka osiguravaju mirnu završnicu.

Najbolja u redovima Zeline bila je Lea Vukojević s deset zgoditaka, dok je u poraženoj ekipi najbolja bila Lana Franković sa sjajnih 11 golova.

Zamet - Koka 29:22

Rukometašice riječkog Zameta su se revanširale Koki za poraz u prvom dijelu prvenstva, čime su nastavile sa serijom pobjeda, dok je gošće poraz ostavio u opasnoj zoni.

Zamet je od samog početka bio bolja ekipa, s vrlo konstantnom igrom svih 60 minuta. Iako su se Varaždinke u jednom trenutku približile na svega minus tri, za nešto više ipak nisu imale snage pa su bodovi sasvim zasluženo ostali u Rijeci.

Najbolja u redovima Koke je bila Iva Tomašek s osam pogodaka, dok je kod domaće ekipe najraspoloženija bila Stefani Stakorić s pet, a presudio je veći broj raspoloženih igračica kod domaćih.

Orijent Presoflex - Samobor 25:25

U 17. kolu viđen je i prvi remi u sezoni, a za njega su zaslužne rukometašice Orijenta i Samobora. Iako su gošće u susret ušle kao trećeplasirane, a samim time i kao favoritkinje, borbene Riječanke uspjele su doći do boda.

Po bod svakom značio i jedno mjesto naprijed za domaće, dok su gošće i dalje, nakon nepotpunih 17 kola, ostale na trećem mjestu.