Vodeni sportovi

Primorju naslov među mlađim kadetima

Maja Giljanović • ponedjeljak, 20.02.2012.

Pobjednici završnog turnira prvenstva Hrvatske za mlađe kadete u Šibeniku su u nedjeljnom finalu protiv Medveščaka postali mlađi kadeti Primorja pod vodstvom trenera Marijana Pichlera. Treće mjesto osvojio je Mornar, najboljim igračem turnira proglašen je Luka Bajić, najbolji vratar je Jakov Oreški, a najbolji strijelac Marko Blažić.

Zadar-Jadran 12:7

Prvaci Hrvatske na završnom turniru za mlađe kadete održanom u šibenskoj Crnici postali su mlađi kadeti Primorja. Neizvjesnosti u finalu nije bilo ni u tragovima, igrači trenera Marijana Pichlera potopili su Medveščak i nakon 10:1 na poluvremenu na koncu slavili 13:2. Uvjerljivi su Riječani bili i u tri susreta u Skupini A, nadigrali su tako Zadar 9:6, Medveščak 9:1 i Jadran 21:2, a najteži su posao odradili u polufinalu u kojem su tijesno, rezultatom 6:5, pobijedili Mornar.

U utakmici za treće mjesto, tužan nakon ispuštenog vodstva od 3:1 na poluvremenu u polufinalu protiv Primorja, Mornar se utješio protiv Juga (11:5), peto mjesto osvojio je Šibenik protiv Mladosti (15:11), a sedmo Zadar protiv Jadrana (12:7).

Za najboljeg igrača turnira proglašen je Luka Bajić iz Šibenika, za najboljeg vratara Jakov Oreški iz Medveščaka, a najbolji strijelac je Marko Blažić koji je u naslov svog Primorja utkao 19 golova.