Prvo četvrtfinale za Ljubičića

Vedran Babić • srijeda, 22.02.2012.

Hrvatski tenisač Ivan Ljubičić plasirao se u četvrtfinale turnira iz serije 250 u Marseilleu. U dvoboju osmine finala pobijedio je Slovaka Karola Becka u dva izjednačena seta...

Rezultat 6:4, 7:6 (1) možda će na prvi pogled navesti na pomisao da je Ivan Ljubičić rutinski apsolvirao ispit zvan Karol Beck. No, bilo je puno teže nego što rezultat sugerira.

Naime, i jedan i drugi osvojili su po 18 poena protiv servisa i imali svaki po samo jednu break loptu u meču. Čak im je i postotak prvog servisa bio sličan (Ljubičić 63%, Beck 62%).

Te break lopte dogodile su se u prvom setu. Ljubičić je svoju priliku iskoristio, a Beck nije, i tako je prvi set otišao na stranu hrvatskog predstavnika sa 6:4.

U drugom setu serveri su bili vrlo raspoloženi. Ljubo je na početnom udarcu izgubio samo osam poena, a Beck jedan manje. U 13. igri Ljubičić je bio bolji s čistih 7:1.

Bio je to peti međusobni dvoboj Ljubičića i Becka na Touru i četvrta pobjeda hrvatskog tenisača. Prije nekoliko tjedana u Zagrebu Ljubo je također slavio, ali u tri seta.

32-godišnjem Banjalučaninu ovo je prvi plasman u četvrtfinale ove sezone. U Marseilleu je jedini put iza četvrtfinala igrao 2005. kada je otišao sve do finala. Na putu do polufinala ove sezone stoji mu treći nositelj Janko Tipsarević. Srbin je u prvom kolu bio slobodan, a u drugom je u dva seta porazio kvalifikanta iz Belgije, Davida Goffina.

Osim Ljubičića i Tipsarevića, u četvrtfinale su se plasirala i dva Francuza koja će međusobno odmjeriti snage. Prvi nositelj Jo-Wilfried Tsonga ispustio je pet gemova protiv sunarodnjaka Nicolasa Mahuta, a Edouard Roger-Vasselin je na tri gema ostavio Talijana Flavija Cipollu.

U posljednjim mečevima prvog kola dalje su prošli šesti nositelj Aleksandr Dolgopolov i još jedan Francuz, Michael Llodra.