Kasun premalo za Pešićevu momčad

Simon Maljevac • petak, 24.02.2012.

Košarkaši Zagreba CO su u utakmici 19. kola ABA lige poraženi kod Crvene Zvezde. Zagrebaši su vodili samo u prvoj četvrtini, a preostali dio utakmice sigurnu prednost držali su domaćini, koji su na kraju slavili 87:74.

Košarkaši Zagreba su se nakon poraza u finalu Kupa Krešimira Ćosića protiv Cedevite brzo okrenuli novim utakmicama u ABA ligi. Momčad Vladimira Androića je na neugodno gostovanje kod Crvene zvezde otputovala bez Vedrana Morovića i Krunoslava Simona, a probleme s ozljedama još uvijek vuku Pero Babić i Damir Markota, koji su propustili posljednje treninge.

Uvodne minute susreta pripale su domaćinima, koji su u u četvrtoj minuti poveli 9:5, međutim Rančić je pogodio dvije trice zaredom, centar Kasun je bio dvaput uspješan pod košem i Mravi su tri minute kasnije poveli 11:15. Bojan Popović je u narednim minutama s dvije lijepe akcije prvi put podignuo publiku na noge, a domaćini su brzom igrom koristili sporo vračanje Zagrebovih igrača u obranu i došli do nekoliko lakih poena. Raspoloženi Kasun je do kraja prve četvrtine sam držao korak s domaćinima, koji su na prvi odmor otišli s prednošću 25:23.

Agresivna obrana domaćina stvarala je prilične probleme Zagrebašima kod organizacije napada, koji su zahvaljujući tricama Mašića i Ožbolta ipak držali korak s napadački raspoloženim Zvezdašima. Zagreb je sredinom druge četvrtine pokušao zonskom obranom usporiti igru domaćina, međutim četiri minute prije kraja poluvremena domaćini nakon tehničke pogreške Mulaomerovića prvi put dolaze do +10 (41:31). Iskusni playmaker Mrava iskupio se za svoju pogrešku s dva ubačaja zaredom, no Petar Popović i suigrači nastavili su probijati katastrofalnu obranu domaćina te prvo poluvrijeme završili s +7 (50:43), unatoč čak 19 poena Kasuna u tom razdoblju.

Androić je i na početku drugog poluvremena nastavio sa zonom, a Kasun je nastavio seriju i svoju momčad u 26. minuti približio na 58:55, no u sljedećem napadu zaradio je četvrtu osobnu pogrešku, tako da ga je pod košem zamijenio Heytvelt. Momčad Svetislava Pešića brzo je završavala svoje napade, a Lešić je u završnici treće dionice opet doveo Crveno-bele do +7, no Mulaomerović je svojim osmim poenom snizio na 64:59 na kraju treće dionice.

Bolja obrana i nova trica Mašića doveli su Mrave na samo dva poena zaostatka na početku posljednjeg dijela, međutim dvije loše akcije Zagreba u napadu omogućile su domaćinima četiri laka poena i Zvezda je opet odmakla na +8 (70:62). Domaći braniči bili su prebrzi za Mulaomerovića i Rančića, a Heytvelt nije uspio kvalitetno zamijeniti Kasuna, tako da je Zvezda u posljednjih pet minuta ušla s vodstvom 75:67. Nekoliko promašenih slobodnih bacanja onemogućilo je Zagrebašima da se približe na manje od osam poena zaostatka, a domaćini su do kraja igrali angažirano te na kraju slavili rezultatom 87:74.

U redovima Crvene zvezde istaknuli su se Petar Popović sa 17 poena i četiri skoka te Sava Lešić s 15 poena i osam skokova. Kod Zagreba je dominirao Mario Kasun s 31 poenom i deset skokova, iskusni Damir Mulaomerović zabilježio je 12 poena i sedam asistencija, a Ante Mašić i Damir Markota dodali su po osam poena.

• narada10824.02.2012. u 22:42
    Sudeci po tomu ko im je sve falio jos su se dobro drzali. Heytvelt prema Arenasportu valjda napusti Zagreb, a po meni to se i vidjelo po njegovom drzanju. Saric igrao 21 minuta i zabio 5 kosa, al' nekako je i on bio izgubljen u toj nesposobnosti Mrava da rjese Zvezdin presing. Po meni isto premalo... [više na forumu]