Vodeni sportovi

Gostujuća pobjeda Šibenčana

Ivana Jurica • subota, 25.02.2012.

Prvu gostujuću, a ukupno drugu pobjedu u regionalnoj ligi ostvarili su vaterpolisti Šibenika. Oni su na gostovanju u Zagrebu sa 7:6 pobijedili Medveščak.

Medveščak –Šibenik 6:7 (1:1, 1:2, 3:2, 1:2)

Zagreb, bazen u Utrinama

Medveščak: Selem (8), Burić 3, Babić, Čule, Jakovac 1, Kučević, Martinić 1, Benić, Kolar, Geratović 1, Ćuk, Samodol, Blažević, Jelavić. Trener: Damir Vincek.

Šibenik: Jukić, Santini, Erak, Belamarić 2, Bašić, Lindhout 2, Vlahović, Brkić, Zeljak 2, Sabioni 1, Seferović, Španja, Sučić, Rončević. Trener: Mate Zeljak.

Igrač više: Medveščak 3/8, Šibenik 3/7

Peterci: Medveščak 0/1, Šibenik -

Suci: Aleš Blažić (Ičići), Andrej Laginja (Koper)

Trebao je to biti susret prvog kola nastavka natjecanja u Triglav Jadranskoj ligi. No, vremenski uvjeti koji su tog vikenda vladali u većem dijelu Hrvatske, za kad je bio zakazan start nastavka prvenstva, prvo su kolo odgodili, pa je slijedom prilika, to prvo kolo zapravo postalo treće kolo.

Možda je to i ispalo dobro za šibenske vaterpoliste koji su na bazenu u Utrinama iznenadili favorizirani domaće vaterpoliste i kući odnijeli puni plijen. Igralo se uglavnom gol za gol u prvom poluvremenu, a Šibenčani su do dva gola razlike stigli početkom drugog poluvremena.

S dva uzastopna gola Medvjedi se vraćaju u egal. Ali Šibenik je ponovno došao do vodstva – poveli su sa 6:5. Opet su domaćini došli do izjednačenja, ali i gosti do vodstva od 7:6. Imali su Vincekovi igrači i priliku za izjednačenje u zadnjem napadu, no udarac Martinića završio je u stativi.

S po dva gola kod Šibenika najefikasniji su bili Belamarić, Lindhout i Zeljak. Kod domaćina tri je gola postigao Burić.