Riječani remizirali sa Sarajevom

S Kantride:Ivan Dorian Molnar • utorak, 28.02.2012.

U prijateljskom ogledu na Kantridi, Rijeka je ugostila Sarajevo nakon što je prvoligaški obračun s Varaždinom registriran 3:0 u korist momčadi Ive Ištuka. Nakon pripremnih pobjeda protiv Željezničara, druga sarajevska momčad pokazala se čvršćom i ostala neporažena.

Pred oko 500-tinjak gledatelja Rijeka i Sarajevo odigrali su prijateljsku utakmicu u sklopu priprema gostujuće momčadi, koja ovih dana boravi u Opatiji. Ivo Ištuk izveo je nekoliko novih igrača, a u prvoj postavi priliku je dobio mladi Marin Grujević. Umjesto Mate Miloša, koji je imao obveza prema mladoj reprezentaciji, u vrhu napada zaigrao je Damir Čehić.

U početnih jedanaest nisu se našli standardni Čulina i Sivonjić zbog ozljeda, a u vezni red vratili su se Kreilach i Salčinović. Prisutne je u sedmoj minuti zagrijao Uroš Palibrk udarcem glavom nakon ubačaja Grujevića, ali je gostujući vratar Adilović bio na mjestu.

Prva prava prilika gostiju stigla je u 27. minuti, kada je Šćepanović ubacio za Krpića, ali je potonji s pet metara glavom promašio vrata. Ipak, Sarajevo je povelo pet minuta kasnije nakon greške Švrljuge. Loptu je ukrao Suljić i izašao jedan na jedan sa Lisjakom, pogodio vratnicu, a na odbijenu loptu natrčao Krpić i ubacio je u praznu mrežu.

Na odmor se ipak otišlo s neodlučenim rezultatom. Za to se pobrinuo Kristijan Čaval pet minuta prije kraja prvog dijela. Sjajnim je slobodnim udarcem s 18 metara pogodio Adilovićev desni donji kut i donio radost riječkoj publici.

U drugom dijelu tempo igre je znatno opao. Gledatelje je šokirao Robert Lisjak katastrofalnom greškom u 58. minuti. Promašio je jednu loptu na pet metara od svojih vratiju, ali je gostujući napadač Haskić nevjerojatno poslao loptu pokraj gola i zaradio ironične ovacije centralne tribine.

Mijenjao je Ištuk nakon sat vremena igre, pa je u igru uveo Živulića, Dedića, Polića i Tadejevića, a baš je ovaj zadnji sjajno prošao po lijevoj strani u 65. minuti i vratio povratnu loptu za Salčinovića, čiji udarac brani Adilović.

U posljednjoj minuti susreta najbolju priliku za pobjedu Rijeke propustio je Alen Dedić. Slobodan udarac izveo je Kreilach, Adilović skrenuo loptu do Palibrka, koji je ubacuje u peterac, a Dedić glavom pogađa gredu. Utakmica je završila 1:1, a Riječani se sada okreću nedjelji i prvenstvenom ogledu na Kantridi protiv Lokomotive.