Hajduk kažnjen zbog navijačkih ispada

Josip Tolić • srijeda, 29.02.2012.

Disciplinski sudac MAXtv Prve lige Krešimir Vlajčević donio je odluku o kažnjenim klubovima i igračima u 19. kolu prvenstva. Najviše pažnje izaziva kazna od 80.000 kuna na teret splitskog Hajduka zbog propusta u utakmici protiv Istre 1961.

Poljud će se ponovno morati suočiti s isplaćivanjem kazni, i to za nepropisno ponašanje dijela navijača koji su nazočili domaćoj utakmici Hajduka protiv Istre 1961 u 19. kolu MAXtv Prve lige (1:1).

Delegat Branko Bebić u svom je izvještaju naveo propuste u organizaciji dvoboja: "U 60. minuti bilježimo nekoliko udara te bacanje baklji od čega su u teren za igru završile četiri dok su ostale zadržane na atletskoj stazi. Tada je sudac i prekinuo utakmicu na jednu minutu."

No, puno je veći problem označilo vrijeđanje Istrina igrača Henrija Bellea: "Tijekom prvog poluvremena gledatelji su relativno mirno promatrali ovu prosječnu utakmicu, dok su se u nastavku već u 55. minuti nesportski ponijeli prema gostujućem igraču kratkim hukanjem. Isto se ponovilo nekoliko puta tijekom drugog poluvremena. U 65. minuti gledatelje se upozorilo preko razglasa i tad su se donekle smirili po ovom pitanju. No, u 90. minuti još su se jednom kratko nesportski ponijeli."

Dakle, zbog navedenih počinjenih prekršaja iz čl. 67. (neredi na igralištu) i čl. 85. (rasizam) Disciplinskog pravilnika HNS-a Hajduk se kažnjava s 80.000 kuna.

Dodaje se kako je disciplinski sudac Krešimir Vlajčević u izricanju kazne kao olakotnu okolnost uzeo činjenicu da je klub poduzeo sve raspoložive i propisane mjere u pripremi i organizaciji utakmice. Otegotna je okolnost, pak, bila ta što su Majstori s mora već bili kažnjavani ove sezone (u sedmom kolu zbog rasizma i upotrebe pirotehnike te u 13. zbog upotrebe pirotehnike).

Osim ove kazne, obznanjene su i odluke o kaznama igračima. Igrač Intera Luka Batur zbog dva žuta kartona kažnjen je s 3.000 kuna i jednom utakmicom neigranja, dok su Zadrov Antonio Mršić i Osijekov Zoran Kvržić "zaradili" dvije utakmice neigranja i 4.000 kuna kazne zbog udaranja laktom suparničkog igrača.

• Obrisan korisnik29.02.2012. u 19:39
    Svi govore o nekakvoj maloj skupini idijota u BBB i Torcidi, ali tko je bio tim utakmicama ili gledao na televiziji će jasno zaključiti da nije bila to mala skupina nego poprilična masa ljudi. Jer neće mala skupina napraviti onoliku buku, nema šanse.
  • Obrisan korisnik29.02.2012. u 17:58
    hajduk dobije kaznu nakon 3 dana, a dinamu nakon tjedan još uvik ništa !!! pa nek nam neko kaže da nam liga nije smiješna, ovo stavrno nema nigdi
  • uvik_zedan29.02.2012. u 17:41
    Volim Hajduka i Torcidu al ovo nikako nije nešto što im služi na čast. Vjerujem da su ovi što su hukali manja skupina idiota kakvih ima svugdi i mislim da Torca triba sama srediti probleme sa idiotima u svojim redovima