Barcelona i Žalgiris šest od šest

Ante Zovko • srijeda, 29.02.2012.

Euroligaška skupina H završena je s dvije utakmice koje nisu odlučivali ni o čemu niti su mogle donijeti ikakav pomak. Barcelona je ostala savršena, pobijedila je i u šestoj utakmici, a Žalgiris je u Kaunasu izgubio šestu od šest utakmica.

Žalgiris - Bennet Cantu

U Kaunasu se igralo za čisti prestiž jer pobjeda niti jednoj momčadi nije jamčila pomak na tablici. Talijanska momčad, bez Basilea i Micova, pobijedila je uz 32 poena Markoišvilija 77:71.

Momčad Marka Popovića, koja je drugi krug završila bez ijedne pobjede, vodila je nakon prve četvrtine 23:18, a u drugoj je uslijedila Markoišvilijeva eksplozija. On do poluvremena ubacuje 19 poena, a Cantu se ne uspijeva značajnije odvojiti na poluvremenu, tek 39:35.

Žalgiris se ne da ni u trećem periodu i ulazi se s 50:50 u posljednju četvrtinu. Ondje je Markoišvili dobio inspiraciju, a on i Šermandini ubacili su Litavcima ukupno 19 poena, a ostatak momčadi dodao je još osam.

Popović je bio najučinkovitiji kod Žalgirisa s 15 poena, Raković je upisao poen manje, a Kalneitis 12. Šermadini je ubacio ukupno 16 poena za Cantu. a Mazzarino devet.

Barcelona Regal - Maccabi Electra

U još jednoj utakmici bez ikakvog rezultatskog pritiska Barcelona Regal svladala je Maccabi Electru 70:67 te upisala šestu pobjedu. Maccabi je i prije bio siguran na drugoj poziciji, a prvu nije mogao ni dohvatiti.

U prvoj četvrtini Hendrix je ubacio 15 Maccabijevih poena koji na kraju prvih deset minuta vodi 21:19. U neefikasnoj drugoj dionici Katalonci preokreću rezultat i na poluvrijeme odlaze s 34:33.

Domaćin je dao priliku igračima s manjom minutažom, a posebno motiviran bio je Kosta Perović koji tricom donosi najveću dotadašnju prednost Barceloni, 45:37, u 26. minuti. Više od toga Maccabi nije dopustio i treću četvrtinu završio sa zaostatkom 51:44.

Početkom zadnje četvrtine Barcelona je pobjegla na 57:44 tricom Wallacea, no Izraelci uzvraćaju sa 7:0. Wallace ih opet malo "ohladio" tricom, ali ne zadugo jer se u posljednje dvije minute ulazi sa 64:62 za Barcelonu. Ohayon zakucavanjem šest sekundi prije kraja postavlja 68:67, no nakon time-outa Pnini radi prekršaj, a Mickeal postavlja konačni rezultat. Pnini na kraju promašio tricu za produžetak.

Mickeal je ubacio 20 poena (sedam skokova) za Barcelonu, Huertas deset, a Perović devet uz osam skokova. Hendrixu je u drugom poluvremenu minutaža srezana, pa je stao na 24 poena (deset skokova), a Langford na 15 poena i šest skokova.