Istra slavila nad drugoligašem iz BiH

Lovro Štrbinić • četvrtak, 01.03.2012.

Nogometaši pulske Istre 1961 odigrali su u Medulinu prijateljski susret s članom druge lige Bosne i Hercegovine. Protiv Jedinstva iz Bihaća izabranici Igora Pamića slavili su rezultatom 1:0, a jedini pogodak djelo je Jerkovića u prvom dijelu utakmice.

Istru 1961 nakon boda osvojenog na Poljudu u prvom proljetnom prvoligaškom kolu, u subotu očekuje domaći ogled s Varaždinom. Uoči tog susreta Puljani su odigrali prijateljski dvoboj u kojem je trener Igor Pamić dao priliku onima koji su nešto dalje od početne postave.

Suparnik je bio BiH drugoligaš Jedinstvo Bihać, a igralo se skraćeno, s dva poluvremena po 30 minuta. U većem dijelu susreta nije bilo značajnijih prilika, a prvi je zaprijetio Tomislav Havojić udarcem s desetak metara u 16. minuti dvoboja.

Osam minuta nakon toga Istra je ipak okrunila nešto veći posjed lopte u ravnopravnoj igri i preko Vedrana Jerkovića došla u vodstvo. Akciju za taj pogodak započeo je Prelčec, a nakon asistencije Tankovića preciznim udarcem je poentirao spomenuti strijelac.

U nastavku su veliku priliku za izjednačenje imali igrači Jedinstva, ali je mladi vratar Marijan Ćorić obranio kazneni udarac suparnika te pokušaj iz nastavka te akcije. Rezultat se tako nije mijenjao do kraja dvoboja, a najbliže pogotku bio je Stipe Bačelić-Grgić. Ipak, njegov odličan dalekometni pokušaj nije pronašao put do mreže.

Istra 1961: Perković (od 30’ Ćorić), Horvat, Karabatić, Barbarić, Zgrablić, Jerković, Bačelić-Grgić, Havojić, Tanković (od 30. Baša), Ottochian, Prelčec.