Karabatić bolji od Bičanića

Mihaela Bradovski • petak, 02.03.2012.

U 17. kolu francuskog nacionalnog prvenstva susrele su se momčadi Montpelliera i Chamberyja. Lider prvenstva bio je za gol bolji od momčadi hrvatskog reprezentativca Damira Bičanića...

Montpellier - Chambery 28:27 (14:13)

Domaćin je u utakmicu krenuo bolje i imao 3:0 nakon pet minuta igre. Chamberyju je trebalo punih šest minuta za prvu gol, a postigao ga je Edin Bašić, inače najbolji strijelac susreta s ukupno deset golova.

Tri pogotka prednosti Montpellier je imao i na polovici prvog dijela, a za 8:5 pogodio je Vid Kavtičnik, koji je uz Dragana Gajića bio najbolji strijelac u pobjedničkom sastavu, šest pogodaka postigao je svaki.

No, pet minuta kasnije, u 20. minuti, Damir Bičanić postiže prvi svoj gol, od ukupno tri, i njime izjednačava rezultat na 8:8. Odmah potom, Bičanićev drugi gol vodi Chambery na +1, šest minuta prije kraja poluvremena.

Zadnji gol u prvom poluvremenu postigao je Gajić, pa Montpellier na odmor odlazi s golom prednosti. Isti je igrač otvorio i nastavak i pogodio za 15:13. Početak drugog dijela obilježio je Bašić u dresu gostiju sa svoja tri uzastopna pogotka.

Do 50. minute igra se pogodak za pogodak, uz pokoju mini seriju od po dva gola na obje strane. Tada pogađa domaći Mladen Bojinović za 24:22, ali Chambery se ne predaje i radi seriju od 3-0 i u 53. minuti vodi za pogodak.

U posljednjih pet minuta gosti su uspjeli postići samo jedan pogodak, onaj Cedrica Patyja u 56. minuti, dok su kod domaćih zabijali Nikola Karabatić (ukupno tri gola) i dva puta Bojinović. U napetoj završnici, točnije posljednje tri minute, mreže su s obje strane mirovale, da bi u posljednjim sekundama Bičanić zapucao zadnju priliku za izjednačenje i bod.

Montpellier je tako Chamberyju pobjegao na 34 boda na prvom mjestu tablice, dok je Bičanićeva momčad s 26 druga. Četiri boda manje ima Saint Raphael.