1. Hrvatska nogometna liga, 20. kolo, 03.03.2012, 15:00 h, Park mladeži, gledatelja: 1000
Suci: Mario Zebec (Cestica), Tomislav Petrović (Valpovo), Tomislav Hudika (Varaždin)

Eurogol Budena za bod Lučkog

Iz Parka mladeži:Vedran Babić • subota, 03.03.2012.

Nogometaši Splita nisu opravdali ulogu favorita u dvoboju protiv Lučkog. Na stadionu u Parku mladeži odigrali su vrlo lošu utakmicu i osvojili tek bod (1:1). Potez utakmice djelo je Vinka Budena...

Ivan Baraban
61'
90
Duje Čop
78'
13
Damir Rašić
83'
Miroslav Pejić
54'
14
Elvis Sarić
61'
16
Marin Zulim
77'
Željko Kopić

Subota je u Splitu bila sunčana i topla, no nogometašima Splita se "smrklo". Iako su bili veliki favoriti protiv Lučkog, 14. momčadi MAXtv Prve lige, osvojili su tek bod (1:1). Poveli su Crveni krajem prvog dijela pogotkom Jelića, no Lučko je do vrijednog boda došlo u 86. minuti eurogolom Budena.

Počast Mosoru

Prije početka utakmice održana je minuta šutnje u čast na preminulog Milorada Bibića Mosora, sportskog novinara i jednog od najvatrenijih navijača RNK Split. Za tu prigodu Crveni đavoli na početku utakmice izvjesili su transparent "Adio kumpanjo! Tvoji Crveni đavoli", a na tribini je tijekom svih 90 minuta bio postavljen i crtež njegova portreta.

Nakon prvih nekoliko minuta pritiska domaćih koji nije urodio nekim ozbiljnim prilikama (bilježimo tek udarac Hrgovića iz "mrtvog kuta"), utakmica je utonula u letargično stanje. Splitovci su djelovali tromo i nepovezano pa su se gosti prilično lako branili.

Ne samo to, već su i u par navrata mogli opasno ugroziti Crvene. U 15. minuti Šarić je slabo pucao glavom, a onda tri minute kasnije Novak je pronašao Raka, koji je s 15 metara neometan potpuno promašio loptu. Bila je to odlična prilika za Lučko.

Split je tada ponovno počeo pritiskati goste, a prve prave prilike imali su u 28. odnosno 32. minuti. Prvo je Hrgović iz slobodnog udarca s desne strane pogodio gredu, a onda je Rebić na asistenciju Marčića u izglednoj situaciji loše zahvatio loptu.

Barbarić i "Hajduci"

U svečanoj loži Splitova stadiona uočili smo tajnika Špiru Barbarića, koji je izašao iz pritvora, kao i trojac iz Hajduka koji je očito došao skautirati svog sljedećeg suparnika. Treneru Krasimiru Balakovu društvo su pravili njegov pomoćnik Jončo Arsov i glasnogovornik Ante Bilić.

U 38. minuti Split je ipak poveo. Marčić je s desne strane ubacio na gostujući peterac odakle je Jelić zakucao loptu u mrežu. Bio je to i posljednji događaj vrijedan spomena u prvom dijelu.

Drugo poluvrijeme bilo je još dosadnije i neatraktivnije. Split kao da nije imao prevelikog interesa u ofenzivnim akcijama, a Lučko nije bilo u stanju opasnije zaprijetiti i doći do izjednačenja.

Prvu priliku zapisali smo u 71. minuti kada je Vitaić pucao iz slobodnjaka, a Kovačić loše reagirao i jedva skrenuo loptu na gredu. Što se utakmica približavala svome kraju, to su se domaćini sve više zatvarali i prepuštali loptu gostima.

To im se obilo o glavu u 86. minuti kada je Buden s više od 30 metara iz slobodnog udarca pogodio suprotne Vukovićeve rašlje i istaknuo kandidaturu za jedan od najljepših golova sezone.

Split je tako, nakon poraza u Gradskom vrtu prošle nedjelje, još jednom razočarao, dok su nogometaši Lučkog osvojili svoj prvi bod u nastavku sezone.