1. Hrvatska nogometna liga, 20. kolo, 03.03.2012, 15:00 h, Vinkovci, Stadion HNK Cibalia, gledatelja: 1.000
Suci: Ivo Krečak (Šibenik), Dujela (Zadar), Kraljević (Zadar)

Marko Domljanović • subota, 03.03.2012.

Nogometaši Cibalije upisali su i drugu pobjedu u nastavku prvenstva, a žrtva je ovaj put bio Karlovac. Zahvaljujući golovima Mladena Bartolovića otpor upornih gostiju je slomljen u završnici utakmice pa je tako vinkovački prvoligaš osigurao mjesto u gornjem dijelu prvenstvene ljestvice.

Jakov Puljić
49'
10
Tomislav Pavličić
61'
5
Tomislav Čuljak
81'
Nedjeljko Amić
46'
10
Deni Bektaši
65'
7
Matija Mišić
70'
Sanjin Lucijanić

Nakon važne pobjede u Koprivnici, Cibalia je htjela do nova tri boda stići i pred svojim navijačima, a za to je trebalo pobijediti Karlovac koji se danas predstavio kao prilično čvrsta momčad. Nakon što su u prvom dijelu ipak bili u nešto podređenijem položaju, gosti su u drugom poluvremenu počeli ozbiljnije napadati, ali pogodak šest minuta prije kraja srušio je njihove ambicije o osvajanju ponekog boda.

Domaćini su od početka krenuli prilično agresivno pa je gostujući vratar Kalinić imao pune ruke posla u prvih 15 minuta i samo se zahvaljujući njemu gosti nisu našli u rezultatskom zaostatku. Ipak, nakon toga su napadi domaćina malo splasnuli pa se na pogodak moralo još malo pričekati.

Čekanje je završilo u 33. minuti jer je Konta u kaznenom prostoru srušio Bartolovića što je rezultiralo jedanaestercem za domaćine, a njega je precizno izveo upravo Bartolović za 1:0 na poluvremenu.

Drugo poluvrijeme bolje otvaraju gosti koji prijete preko Sopčića već u 46. minuti, ali njegov udarac s desne strane kaznenog prostora nije bio dovoljno precizan. Vinkovčani malo kasnije uzvraćaju preko Vitaića koji iz slobodnog udarca pogađa Puljića i lopta mijenja smjer, no Kalinić je još jednom spreman i odlično brani.

Karlovac je tada preuzeo inicijativu i preselio igru na polovicu Cibalije, a to je rezultiralo prilikom Genca koji sa sedam metara pokušava glavom. Ipak, njegov udarac je bio preslab da bi ugrozio sigurnog Matkovića pa se rezultat nije promijenio.

Sve nedoumice oko konačnog ishoda otklonio je Bartolović svojim drugim pogotkom koji je postignut u 84. minuti. Nabacio je Matoš, a vinkovački napadač loptu hvata na drugoj vratnici i s pet metara je sprovodi u mrežu za nova vinkovačka tri boda.