Vodeni sportovi

Primorac slavio u Crnici

Ivana Jurica • srijeda, 07.03.2012.

Vaterpolisti Šibenika nisu uspjeli ostvariti i treću uzastopnu pobjedu u Triglav Jadranskoj ligi, pa su i dalje posljednje plasirana momčad na tablici. U Crnici je gostovao crnogorski Primorac s kojim su natrag u Kotor otputovali i bodovi, jer Lomparova momčad slavila je s 12:10. Ključna je bila treća četvrtina koja je završila rezultatom 5:1 za goste.

Šibenik – Primorac 10:12 (4:3, 2:1, 1:5, 3:3)

Šibenik, bazen u Crnici, gledatelja 100

Šibenik: Jukić (5 obrana), Santini, Erak, Belamarić 1, Bašić, Lindhout, Vlahović 4, Brkić 3(2), Zeljak, Sabioni, Rončević, Španja 2, Sučić, Šarić. Trener: Mate Zeljak.

Primorac: Kralj (9 obrana), Lučić 1, Marković, Gopčević 1, Čučković, Đurović, Car 2, N. Popović 2, Fanfani, Paunović 1, M. Popović 4, Murišić, Vuleta. Trener: Vido Lompar.

Igrač više: Šibenik 3/8, Primorac 1/4

Peterci: Šibenik 2/3, Primorac -

Suci: Nenad Periš i Krešimir Milinović (oba Split)

Vjerovali su Šibenčani da mogu pobijediti Primorac, revanširati im se za minimalan poraz u prvom dijelu sezone. I sve je za njih dobro krenulo: rutiner Brkić i Španja sjajnim golom donijeli su vodstvo od 2:0. Gosti se bude u drugom dijelu četvrtine, te preko Miljana Popovića, Cara i Paunovića preokreću rezultat u svoju korist. Brkić iz peterca izjednačava na 3:3, a prednost domaćim vaterpolistima s igračem više donio je Vlahović.

Belamarić povisuje na 5:3 u drugoj četvrtini, a novi gol iz peterca Brkića domaćinima je donio i vodstvo od tri razlike (6:3). Ali do odlaska na odmor Nikola Popović lobom je smanjio na 6:4.

U samo tri minute drugog dijela Kotorani s dva gola M. Popovića i jednim Cara iz kontre preokreću rezultat (7:6). Nakon što Brkić treći peterac nije uspio realizirati (stativa) lijepim golom Španja je izjednačio na 7:7. No, niskim udarcima iz daljine gostujuća je momčad varala Jukića, pa su preko N. Popovića i M. Popovića na kraju treće četvrtine imali vodstvo od 9:7.

Vlahović s igračem više smanjuje na 8:9. No, Lučić na drugoj strani s istekom napada vraća plus dva svojoj momčadi. Novi gol Vlahovića, i ovog puta s igračem više, domaćine vraća na minus jedan (9:10), imali su i napad za izjednačenje, ali umjesto toga Gopčević iz kontre zabija za 9:11. Još jedan gol Vlahovića Šibenčanima još vraća minimalnu nadu da eventualno mogu do izjednačenja, ali gol Murišića s igračem više desetak sekundi prije kraja i definitivno rješava pitanje pobjednika – 10:12.

Kod domaćina Vlahović je postigao četiri, a Brkić tri gola, dok je prvo ime gostiju s četiri gola bio Miljan Popović.