Vodeni sportovi

Novo slavlje Budve

Zvonka Keliš • četvrtak, 08.03.2012.

Momčad splitskog Jadrana u 18. je kolu Jadranske vaterpolske lige ugostila vaterpoliste Budve. Gosti su susret u svoju korist prelomili tek u posljednjoj četvrtini te su na koncu slavili 13:9. Tako je Budva nastavila svoju seriju pobjeda u Ligi 7.

Jadran ST - Budva 9:13 (3:4, 3:1, 2:4, 1:4)

Jadran ST: Kačić, Peričić, Vukić, Letica 1, Gluhaić, Lisica, Ivanković 3, Bautović, Vegar, Rabadan 2, Banovac, Visković 3, Vlaić, Divković

Budva: Lazović, Dončić, Danilović 1, Ljubanović, Tičić 2, Brguljan 4, Konatar, Vukčević 4, Vukmirović 1, Jokić 1, Martinović, Kovačević

Igrač više: Jadran ST: 6/2, Budva: 9/8

U sklopu 18. kola Jadranske vaterpolske lige momčad Budve stigla je u goste splitskom Jadranu te je pred pedesetak gledatelja u Splitu stigla do nove pobjede. Nakon minimalne prednosti domaćina nakon prve dvije četvrtine, gosti u trećoj stižu do svog minimalnog vodstva, no o pobjedniku se odlučuje tek u onoj posljednjoj, četvrtoj četvrtini. Na kraju, pobjeda Budve 13:9 te nastavak njihove serije pobjeda u Ligi 7.

Bolje su u susret krenuli gosti koji su nakon prve četvrtine imali minimalnu prednost 4:3. Međutim, domaćin tek u drugoj pokazuje što zna te s 3:1 preokreće rezultat u svoju korist. Na predah se tako ide s minimalnim vodstvom domaće momčadi (6:5).

Nastavak susreta donio je novi rezultatski preokret, naime, gostujuća momčad polako ubrzava tempo te u trećoj četvrtini slavi 4:2. Odluka o pobjedniku donesena je, pak, u četvrtoj četvrtini u kojoj su gostujući vaterpolisti pokazali svoje pravo lice slavljem 4:1. Konačno, momčad Budve kući se s gostovanja vraća s pobjedom 13:9.

Najefikasniji u redovima pobjednika bili su Brguljan i Vukčević s po četiri postignuta pogotka, dok su najbolji kod Jadrana bili Ivanković i Visković s po tri gola.