Drame u Turskoj, Bogdanović opet sjajan

Marko Domljanović • petak, 09.03.2012.

Turski košarkaši počinju s ubrzanim ritmom prvenstva pa je tako već odigrano 21. kolo. Fenerbahče je tek nakon produžetka svladao Pinar Karsiyaku, a Galatasarayu je za istu stvar protiv Tofasa trebalo pet minuta više. Za razliku od njih, Anadolu Efes je bez većih stresova prekinuo niz od dva prvenstvena poraza.

Fenerbahče je protiv Pinar Karsiyake loše ušao u utakmicu i nakon prvog poluvremena na domaćem je parketu gubio 45:53. Stvari se mijenjaju u trećoj četvrtini koju su Spahijini igrači odigrali puno bolje i uoči posljednjih deset minuta imaju 75:71. Međutim, tada se budi dvojac Stanojević-Chatman koji Pinar dovodi do 84:84, a kasnije i do 92:92 pa se moralo u produžetke. Tu je za domaćine povukao Bogdanović pa Fenerbahče na kraju upisuje pobjedu od 102:99.

Hrvatski je reprezentativac odigrao još jednu sjajnu utakmicu i sa 26 koševa i pet skokova predvodio je pobjednike koji su, osim njega, imali još četvoricu s dvoznamenkastim brojem koševa - Onan 14 koševa, Preldžić 13 koševa i šest skokova, Atsür također 13 poena, a Türkcan je dodao još 12 uz sedam skokova. Kod gostiju je Chatman zabio 26, a Stanojević 22. Ostali Hrvati iz Fenerbahčea nisu nastupili.

Tofas je bez Žuže i Ružića pružio puno jači otpor na gostovanju kod Galatasaraya nego što se očekivalo. Nakon prve četvrtine domaćini zaostaju 15:20, ali do poluvremena stižu sve preokrenuti i postavljaju 43:36 pa se činilo da stvari dolaze na svoje mjesto. Ipak, Tofas se ne predaje i najprije u trećoj četvrtini smanjuje zaostatak, a u završnici susreta košem Greena poravnava na 80:80 pa i ovaj susret odlazi u produžetke.

Green je i tu predvodio svoju momčad i uskoro gosti imaju 83:87, ali tada mu s druge strane odgovara Gordon koji primiče domaćine i na isteku produžetka ima priliku Galatasarayu donijeti pobjedu. Međutim, pogodio je samo jedno slobodno bacanje pa se sa 91:91 odlazi i u drugi produžetak. Tu je pak povukao Andrić pa Domaćini uskoro dolaze do četiri koša prednosti što ipak uspijevaju zadržati pred pokušajima Buckmana za konačnih 103:102.

Shumpert je s 23 koša bio prvo ime domaćina, ali uz njega su čak petorica igrača zabili deset i više koševa, a među njima je bio i Lukša Andrić s 12 poena i sedam skokova. Kod Tofasa je Buckman zabio 34, a Green 20.

Anadolu Efes se od poraza protiv Banvita i Galatasaraya oporavio na gostovanju kod Hacettepe Universitesija. Već je prva četvrtina jasno pokazala kako će se kretati utakmica jer su gosti nakon prvih deset minuta imali 10:21, a tu su prednost mirno čuvali i do poluvremena. Domaćini su se držali i u trećoj četvrtini, ali u posljednjoj dionici Efes opet ubacuje u brzinu više i završava utakmicu s uvjerljivih 52:75.

Kod domaćina vrijedi istaknuti jedino Sandersa koji je upisao 13 koševa i čak 14 skokova dok su goste predvodili Vujačić i Savanović koji su ubacili po 14 koševa. Stanko Barać upisao je po šest poena i dohvaćenih lopti.

Galatasaray - Tofas 103:102

Tablica: 1. Bešiktaš 16-5, 2. Galatasaray 17-3, 3. Banvit 16-4, 4. Anadolu Efes 16-4, 5. Fenerbahče 15-6...