Podravka lako, kriza Samoborki

Mišo Gulić • nedjelja, 11.03.2012.

Nakon 20. odigranog kola Podravka i dalje ne zna što je to tijesna pobjeda, a kamoli poraz, dok je sada i više nego očito da su donedavno suverene na trećoj poziciji rukometašice Samobora upale u krizu. Vrijedne bodove upisala je i Koka protiv Dalmatinke, a bez većih problema su do pobjeda došle Sesvete i Trešnjevka u srazu s Orijentom i Tvin Trgocentrom.

Podravka Vegeta - Arena 31:21 (16:8)

Podravkašice su još u petak ugostile ekipu Arene u okviru 20. kola Prve lige za žene, a prema očekivanjima, nova pobjeda niti u jednom trenutku nije bila upitna, dok rukometašice iz Pule mogu biti zadovoljne otporom koji su pružile najboljoj hrvatskoj ekipi.

Arena prva zabila gol i to praktički bilo sve što se njihovih snova o bodovima tiče. Podravka je ubrzo zagospodarila terenom, sijevale su kontre, da bi do odmora Koprivničanke zabile dvostruko više golova od svojih protivnica.

Podravka Vegeta niti u nastavku nije popuštala pa je nakon 15-ak minuta igre semafor pokazivao plus deset (23:13), da bi potom uporne gošće zabile četiri gola u nizu, međutim brzo su domaće stvari postavile na svoje mjesto i sasvim zasluženo slavile rezultatom 31:21. Najbolje kod pobjednica bile su Damnjanović, Kožnjak i Čović s po pet golova, dok je na drugoj strani Kiridžić zabila osam.

Samobor - Zamet 21:26 (11:14)

Samoborke su na vlastitom parketu iznenađujuće poražene od gošći iz Rijeke, što im je već treća utakmica bez pobjede u nizu. S druge strane, Riječanke su došle do desete pobjede i gornjeg dijela ljestvice.

Domaće su dobro otvorile utakmicu i nakon šest minuta igre došle do 4:2, međutim tada gošće serijom 5-0 preokreću rezultat, a stečenu prednost su zadržale i do kraja prvih 30 minuta.

U drugom dijelu se nastavila igra gol za gol, da bi 12 minuta prije kraja domaće smanjile na minus jedan (18:19), no za više od toga nisu imale snage pa su rukometašice Zameta lako došle do novih bodova. Najbolja u redovima domaće ekipe bila je Štrkalj s devet zgoditaka, dok su za Zamet Vuković i Stakorić postigle po pet.

Sesvete Agroproteinka - Orijent 38:30 (21:12)

Sesvećanke su nastavile sa sjajnim igrama, a nove bodove osvojile su u srazu s gošćama iz Rijeke, rukometašicama Orijent Presoflexa. I dok su domaće pobjedom zasjele na treće mjesto, gošće su porazom i dalje nastavile plesati na rubu crte koja znači ostanak u Prvoj ligi.

Već nakon šest minuta igre domaće su imale 6:0, a nedugo potom i 12:4. Sesvećanke su lako zabijale sa svih pozicija, a na poluvremenu se taj broj zaustavio na 21, naspram 12 koliko su postigle gošće.

U nastavku susreta domaće su ipak malo popustile, što su Riječanke iskoristile te do kraja utakmice ipak upisale koliko toliko prihvatljiv poraz od 38:30. Prvo ime kod pobjedničke ekipe bila je Pavlek s osam golova, dok je na drugoj strani fantastična bila Konta s čak 13 golova.

Trešnjevka - Tvin Trgocentar 36:24 (12:10)

Zelene su nakon bodova osvojenih u Pločama, treću pobjedu zaredom zabilježile u sudaru s najlošijom ekipom u ligi Tvin Trgocentrom koji je do sada skupio tek dva boda, stoga se već sada može konstatirati da Virovitičanke naredne sezone sigurno neće igrati Prvu ligu.

Prvo poluvrijeme Trešnjevka se silno mučila s Tvinom, a nakon 25 minuta igre semafor je pokazivao gol prednosti u korist gošći. Ipak, Zelene su do odmora preokrenule rezultat u svoju korist, a rezultat je glasio 12:10.

Četiri uzastopna gola za Zelene na otvaranju drugog dijela u potpunosti su razoružale Tvin, a prednost je nastavila nezaustavljivo rasti sve do konačnih 36:24. Stojanov je za domaće postigla sedam uz stopostotan učinak, a za gošće Galetić je zabila osam.

Koka - Dalmatinka 30:27 (15:13)

Pobjedom nad Dalmatinkom varaždinska Koka je napravila bitan, a možda i odlučujući, korak ka osiguranju opstanka u Prvoj ligi. S druge strane Pločanke su sada ušle u seriju od tri poraza, što nije bilo za očekivati nakon sjajnih predstava u veljači.

Prvi dio utakmice protekao je u blagoj dominaciji domaće ekipe, međutim, Varaždinke nisu uspijevale ostvariti konkretniju prednost pred odlazak na odmor, ali i s 15:13 su bile više nego zadovoljne.

Susret je praktički riješen u samom otvaranju drugog dijela kada su domaće serijom 5-1 pobjegle na 20:14, što gošće iz Ploča nisu uspjele nadoknaditi pa je konačan rezultat glasio 30:27. Prvo ime Koke bila je Oštarijaš s 11 golova, dok su po sedam na drugoj strani zabile Klinac i Družijanić.