Drama pripala Feneru, Bogdanović 20 poena

Marko Domljanović • nedjelja, 11.03.2012.

Turski košarkaški klubovi nastavljaju s ubrzanim ritmom, a u 22. kolu sve vodeće momčadi upisale su pobjede. Ipak, Fenerbahče ni ovaj put nije mogao bez drame iako je Bogdanović pružio još jednu odličnu partiju, a na parket se za Tofas vratio Jurica Žuža koji se vratio starim navikama.

Galatasaray je i ovog vikenda nastavio s odličnim predstavama, a ovog vikenda predaju je morao potpisati Trabzonspor. Domaćini su se protiv vodeće momčadi lige dobro držali u prvom poluvremenu koje završava s 34:40, ali u drugom dijelu Galatasaray podiže ritam i na kraju upisuje sigurnih 70:88.

Gibson s 26 koševa i šest asistencija i Brown JR. sa 24 poena i devet skokova jedini su u redovima domaćih bili raspoloženi za igru dok su s druge strane najbolji bili Shumpert s 22 i Lakovič s 19 koševa. Lukša Andrić ostao je na samo dva koša.

Tofaš je u ovom kolu dočekao Hacettepe Universitesi i dobro otvorio utakmicu s 21:13 u prvoj dionici. Međutim, u drugoj četvrtini domaćini ostaju na samo sedam koševa što gosti koriste i do poluvremena odlaze na 28:35. Novi nalet Žuže i društva dogodio se u trećoj četvrtini koja završava s 51:51, ali u posljednjih deset minuta Tofaš je pao i na kraju gosti slave 71:79.

Domaćine je predvodio sjajni Buckman koji je uz 17 koševa upisao i 14 skokova, Green je dodao 15, a Žuža se nakon pauze u prošlom kolu vratio sa 14 koševa i pet skokova. Kod gostiju je najbolji bio Marsh s 21 košem.

Anadolu Efes je u ovom kolu gostovao kod Pinar Karsiyake i došao do sigurne pobjede. Gosti su vodili od samog početka susreta, na poluvremenu imali 36:44, a na kraju treće četvrtine i 48:60. Posljednja dionica tako je bila samo formalnost, a susret je završio rezultatom 59:71.

Za domaćine je Batuk zabio 20 koševa, a goste su s po 13 poena predvodili Güler i Tunceri. Stanko Barać ubacio je sedam skokova uz pet dohvaćenih lopti.

Kolo su zaključili Fenerbahče i Mersin, a domaćini su i u ovoj utakmici došli do dramatične pobjede, nakon što su u prošlom kolu nakon produžetka svladali Pinar. Počelo je s 26:19 za Spahijinu momčad nakon prvih deset minuta, ali Mersin u drugoj četvrtini igra odlično i do poluvremena dolazi do prednosti od 35:39. Treća četvrtina dodatno je zakomplicirala stvari za domaću momčad jer se Mersin uoči posljednjih deset minuta odvojio na 58:66.

Međutim, tada se probudio Bogdanović koji dovodi svoju momčad na 67:69, a malo kasnije i do vodstva pa je postalo jasno da će o pobjedniku odlučivati mirnija ruka na liniji slobodnih bacanja. Tu je zadnju riječ imao Engin Atsür koji dvije sekunde prije kraja pogađa dva slobodna bacanja i postavlja konačnih 82:81.

Scales s 22 koša i Mays s 20 poena i devet skokova bili su najbolji u redovima Mersina, a Fenerbahče je još jednom najboljeg strijelca imao u Bojanu Bogdanoviću koji je zabio 20 koševa. Uz njega je odličan bio i Gist s 18 koševa i devet skokova, a Roko Ukić je za nešto manje od četiri minute ostao na jednom skoku. Marko Tomas nije nastupio.

Fenerbahče - Mersin 82:81

Tablica: 1. Bešiktaš 17-5, 2. Galatasaray 18-3, 3. Banvit 17-4, 4. Anadolu Efes 17-4, 5. Fenerbahče 16-6...

• nidjo151012.03.2012. u 10:27
    ma cijele sezone ga muče ozljede.još jednom bravo bojane,nadam se da odeš sljedeće sezone u nba,mislim da za tebe ima mjesta u netsima