Svjetlost Brod u Ligi za prvaka

Mišo Gulić • srijeda, 14.03.2012.

Košarkaši Svjetlost Broda su nakon uzbudljivih 40 minuta došli do pobjede nad VROS Dardom i tako zauzeli posljednje mjesto koje vodi u Ligu za prvaka, čime su, dakako, riješili i sve brige oko ostanka u ligi.

Svjetlost Brod - VROS Darda 73:70 (24:18, 17: 19, 15:21, 17:12)

Sportska dvorana Slavonski Brod

Svjetlost Brod: Gamma (5), Batina (14), Šamija, Šamadan (4), Živković (2), Štimac (23), Kostomaj (16), Kljaić (9), Matasović, Karlović.
Trener: Mladen Erjavec

VROS Darda: Jugo (3), Meznarić , Vlaić (2), Budimir (23), Mileković (3), Bičvić, Perajica (19), Mandić, Radoš, Kordić (5), Kujundžić, Pandurić (15).
Trener: Senad Muminović.

Skokovi: Svjetlost 27; Darda 25
Slobodna bacanja: Svjetlost 22/30; Darda 3/5

Nakon posljednje odigrane utakmice A-1 lige poznat je i zadnji putnik u Ligu za prvaka, a riječ je košarkašima Svjetlost Broda. Brođani su nakon sjajnog otvaranja utakmice posustali te gostima dozvolili povratak, da bi krajem treće četvrtine čak bili i u zaostatku, no tek četiri koša Darde u osam minuta igre u posljednjoj četvrtini bili su prevelik poklon koji domaći nisu propustili uzeti.

Susret su bolje otvorili košarkaši iz Broda, raspoložen je bio Kostomaj, a nakon što mu se pridružio Štimac prednost je narasla na 11 koševa viška (20:9) u osmoj minuti susreta. Ipak, do kraja četvrtine gosti su uspjeli smanjiti na prihvatljivih 24:18.

Darda je odlično otvorila drugi period igre i nakon svega dvije minute, polaganjem Perajice, stigla do minimalnog zaostatka od 27:26, no potom su domaćini na krilima Štimca napravili seriju od 9-1 i ponovno preuzeli kontrolu nad susretom. Brokeri su nakon toga pozvali minutu odmora, nakon čega su ponovno zbili redove i odličnom rolom Budimira stigli na četiri koša zaostatka i rezultata 41:37 s kojim se otišlo na odmor.

Jedan od zanimljivijih statističkih podataka s poluvremena utakmice govorio je da su svih 37 koševa Darde zabila svega tri igrača (Budimir 16, Pandurić 13, Perajica 8).

Domaći su odmah na otvaranju stvorili prednost od devet koševa, međutim uporni gosti sredinom četvrtine ponovno dolaze do tri koša minusa (51:48), da bi u posljednjoj minuti treće četvrtine, tricom Juga, Darđani prešli u vodstvo od 56:58, što je bio i konačan rezultat nakon 30 minuta igre.

Obostrano vrlo nervozan je bio početak posljednje četvrtine, a post su prvi prekinuli domaći košarkaši i pet minuta prije kraja došli do vodstva od 63:58, no gosti odmah odgovaraju mini serijom od 4-0 i ponovno dolaze na minimalan zaostatak.

Izuzetno velik broj slobodnih bacanja za domaće te nevjerojatno slab napadački učinak gostiju (četiri koša u osam minuta) u tim trenutcima Brođanima je omogućio i novi bijeg na 70:62, da bi Budimir, četrdesetak sekundi do kraja, s pet koševa u nizu ponovno donio neizvjesnost. Nova serija slobodnih bacanja domaće je odvela do nove prednosti i pobjede od 73:70, što u konačnici znači i Ligu za prvaka.

Prvo ime u redovima pobjedničke momčadi bio je Štimac s postignuta 23 koša, dok je 16 uz osam skokova dodao i Kostomaj. Kod gostiju iz Baranje prvo ime je bio Budimir s 23 koša i sedam skokova, a 19 je ubacio Perajica.

• Dario_SNet15.03.2012. u 21:24
    vas se dvojica još niste upoznali, dozvolite mi da vas ja upoznam: kandidat za ban broj 1, upoznaj kandidata za ban broj 2. Brojevi 1 i 2 ne označavaju redoslijed, ravnopravni ste kandidati...
    Dario_SNet
  • Obrisan korisnik15.03.2012. u 21:20
    Split nema 4 navijača ni na Gripama.da vam sinjani nisu dolazili gledat utakmice i plaćali karte sada ne bi imali za platiti struju. MAMA I TATA SU TI PRIMITIVNI SMRDLJIVI SELJACI, onda razmisli šta si ti. POZDRAV NAJPOKVARENIJEM I LICEMJERNIJEM KLUBU U HR. Na kraju lige Split 7 , Alkar 9,, veliki... [više na forumu]
  • Ricky Quaresma15.03.2012. u 21:01
    Pa to nije normalno šta ovi Sinjani sebi umišljaju,dođe vas na Gripe 1000 i vi ste sad najvjernija navijačka skupina,a onda vas u Zagrebu bude 4 skupa sa redarima...vas se uvik krade,u Splitu UVIJEK najdraže mi je izać na poluvrimenu vani i slušat vaše glupe žalopojke koje nemaju veze s mozgom uvik... [više na forumu]
    Ricky Quaresma
  • Obrisan korisnik15.03.2012. u 17:31
    Ovaj piletina kao i obično nema dvi čiste o onome o čemu piše, momak jesi li ti pismen, jel znat čitati statistiku, ako znaš onda ponovo pročitaj. To šta si ti napisa 28-18 je omjer osobnih grešaka a omjer izvođenja slobodnih bacanja je 30-5 i prije nego šta napišeš nešto pogledaj šta pišeš. A... [više na forumu]
  • pikepiletina15.03.2012. u 14:39
    HKS je van svih pravila namjestio da se utakmica igra dan poslije i to je ključ ove lakrdije. a gdje sudi Muhvić tu nema iznenađenja. inače, sl. bacanja su bila 28-18 u korist domaćih, a ne 30-5 kako navlače maligani. iako je ova sramota pravo lice HKS-a, drago mi je da će Split igrati u ligi za... [više na forumu]