Vodeni sportovi

Denes Varga donio gol prednosti Primorju

Vedran Filipović • srijeda, 14.03.2012.

Vaterpolisti riječkog Primorja ostvarili su minimalnu pobjedu u prvom susretu četvrtfinala Lige prvaka protiv Jadrana iz Herceg Novog, ali ruku na srce, uoči uzvrata očekivao se veći kapital.

PRIMORJE EB - JADRAN HN 12:11 (2:2, 2:3, 6:3, 2:3)

Primorje EB: Car, Buljubašić 1, Paškvalin 1, Krapić, De. Varga 2, Franković 2, Muslim, Jelača 2, Da. Varga 1, Barać 3, Šetka, Garcia, Radić
Trener: Zoran Roje

Jadran HN: Ščepanović, Sekulić 2, Sarić 1, Tešanović, Vidović, Latinović, Krizman 4, Gojković 4, Premuš, Baničević, Beltrame, Tomašević, Kandić
Trener: Ivica Tucak

Igrač više: Primorje 6/11, Jadran HN 5/6

Početak je donio muke po Tantalu za Riječane, a na kraju mogu žaliti za upropaštenom završnicom. Jadran HN s velikom nadom ulazi u uzvrat budući da je na gostujućem terenu protiv favoriziranog Primorja izgubio samo s pogotkom prednosti.

Nakon Paškvalinova gola kola su krenula nizbrdo za domaće, Sekulić i Gojković iz polukontre okrenuli su rezultat na svoju stranu. Ipak, Samir Barač je pogodio te se u drugu četvrtinu ušlo s egalom.

Scenarij se nastavio, put kraj Radića pronašli su ponovno Gojković i Riječanin Ivan Krizman da bi potom Denes Varga promašio peterac. Jelača s igračem više smanjuje na 4:3, a isti Varga donosi egal. S jednakom lakoćom Krizman svojim drugim pogotkom donosi prednost gostima na poluvremenu što je bio zadnji alarm za Zorana Roju i Primorjaše.

Barem se činilo da je bio posljednji, jer kada je Krizman i treći put pogodio za 4:6, navijačima se vrtjela prošlogodišnja priča s Final Foura Jadranske lige kada su Novljani šokirali domaće u polufinalu. Umjesto Crnogorca na gol je stao Car, a u napadu se otvorilo. Jelača je lobom sjajno pogodio za 7:6, a Franković i Barač su svojim golovima omogućili solidnu prednost uoči posljednjih osam minuta.

Sve je išlo glatko do same završnice. Sekulić je s brojčanom nadmoći smanjio na 11:9, a potom domaćima strahovito pada koncentracija te igrači Ivice Tucka s dva peterca dolaze do 11:11 samo 50 sekundi prije kraja. Ipak, napad s igračem više realizirao je Denes Varga te omogućio Primorju jedan gol prednosti uoči paklenog uzvrata u Herceg Novom 18. travnja. Je li taj jedan bio vrijedan, vrijeme će pokazati, no Riječani jednostavno nisu smjeli dozvoliti gostima povratak s 11:8...

• narada10815.03.2012. u 16:00
    lol kaj mu to znaci: "Umjesto Crnogorca na gol je stao Car". Nece valjda reci da je Radic branio u korist svojih sunarodnjaka??