Kiks Galatasaraya, Bogdanović gazi

Marko Domljanović • ponedjeljak, 19.03.2012.

Nakon 23 kola turskog košarkaškog prvenstva situacija na vrhu tablice prilično je napeta s obzirom da su prve četiri momčadi odvojene jednom jedinom pobjedom. Za to je zaslužan Galatasaray koji je neočekivano kiksao na domaćem parketu protiv Antalyje što je karavana iza njega objeručke prihvatila. Od naših, Bogdanović je još jednom briljirao za Fenerbahče, a vrlo dobri su bili i Žuža i Andrić.

Antalya se na gostovanju kod Galatasaraya predstavila kao vrlo neugodan protivnik i na poluvremenu je vodeća momčad prvenstva imala samo 46:42. Međutim, pravi šok je uslijedio u trećoj četvrtini koja je na stranu gostiju otišla rezultatom 13:28 pa je uoči posljednjih deset minuta gosti imali 11 koševa viška. To su uspjeli sačuvati i do kraja susreta pa Antalya upisuje veliku pobjedu od 82:92.

Domaćine je s 15 koševa predvodio Andrić uz 13 koševa Schumperta, ali to jednostavno nije bilo dovoljno za fantastične Reynoldsa i Fishera koji su zabili 30, odnosno 25 poena.

Taj kiks iskoristio je Anadolu Efes protiv neugodnog Tofasa. Gosti su, još jednom predvođeni Žužom, odlično otvorili utakmicu i do poluvremena došli do velikih 37:44, ali u drugom dijelu Efes u potpunosti preokreće rezultat. Do kraja treće četvrtine već je bilo 54:52, a nakon toga gosti ostaju bez snage i u posljednjoj dionici postižu samo šest koševa. Završilo je 70:58.

Tunceri je predvodio domaćine s 20 koševa, Savanović je dodao 16, a Vujačić 15 dok je Barać ostao na samo četiri koša. Na drugoj je strani još jednom najbolji bio Žuža koji je zabio 13 poena i uhvatio osam lopti, a Buckman i Steele ostali su na deset koševa.

Pobjedu je upisao i Fenerbahče iako ni on nije imalo lagan posao na gostovanju protiv Erdemirspora. Domaćini su pružili žestok otpor i na poluvrijeme otišli sa samo dva poena zaostatka (34:36), ali Spahijina momčad se u trećoj četvrtini uspjela odlijepiti na sedam koševa prednosti što je sačuvala sve do konačnih 68:75.

Kod domaćina je najbolji bio Erol sa 16 koševa, ali njega je u potpunosti zasjenio Bogdanović koji je s 25 koševa najzaslužniji za novi uspjeh Fenerbahčea.

Erdemirspor - Fenerbahče 68:75

Poredak: 1. Galatasaray 19-4, 2. Anadolu Efes 19-4, 3. Banvit 18-5, 4. Bešiktaš 18-5, 5. Fenerbahče 17-6...