Magath: "Mandžukić napravio važan korak"

Borna Rupnik • ponedjeljak, 19.03.2012.

Mario Mandžukić i Patrik Helmes bili su udarna snaga Wolfsburga na gostovanju kod Nürnberga, a ta bi suradnja i nastavku sezone mogla uroditi plodom...

Momčad Wolfsburga vratila se iz Nürnberga sa sva tri boda (3:1), a ključne su uloge odigrali hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić s pogotkom i dvije asistencije te Patrick Helmes, dvostruki strijelac.

Među najboljih 11

Prema izboru portala Goal.com, Mario Mandžukić dobio je svoje mjesto u najboljoj momčadi 26. bundesligaškog kola. Izabranih 11 čine Leno (Bayer L.) - Papastathopoulos (Werder), Langkamp (Augsburg), Lahm (Bayern) - Holtby (Schalke), Robben (Bayern), Müller (Bayern), Ribery (Bayern) - Reus (Borussia M'gladbach), Mandžukić (Wolfsburg), Ibišević (Stuttgart).

"Već smo i ranije zajedno igrali, a sada kada smo opet istovremeno na terenu, čini mi se da izgledamo dobro", izjavio je Helmes poslije susreta.

"Različiti smo igrači, ali dobro se slažemo jedan s drugim", dodao je njemački napadač koji se nada kako će u paru s Mandžukićem dobivati još prilika do kraja sezone.

O tome će, razumljivo, odlučiti trener Felix Magath, koji je za hrvatskog napadača poslije subote imao pohvale: "Mandžukić je napravio vrlo važan korak prema tome da u idućim utakmicama češće zabija".

Mandžukićeva je golgeterska suša trajala 760 minuta, a s devet je pogodaka prvi strijelac svog kluba. Wolfsburg je upisao svoju prvu pobjedu na gostovanjima nakon čak 11 pokušaja.