MAXtv Prva liga, 18. kolo, 21.03.2012, 18:00 h, Rijeka, Stadion na Kantridi, gledatelja: 6.000
Suci: Dalibor Mlakar, Krmar, Ambrinac (svi Zagreb)

Hajduku uvjerljiv trijumf na Kantridi

S Kantride:Vedran Filipović • srijeda, 21.03.2012.

Splićani su protutnjali Kantridom, počastili domaćine s tri pogotka u mreži te im dodatno produžili agoniju koja je dovela do velike borbe za opstanak u Prvoj ligi. Sharbini je vodio igru Hajduka, no domaći krvnici bili su Mijo Caktaš i Ante Vukušić. Rijeka je, za promjenu, čak nešto i odigrala u prvom poluvremenu

Dragan Skočić bio je tajnovit uoči Jadranskog derbija, a navijačima je prezentirao sastav u formaciji 4-2-3-1 s isturenim Sivonjićem i Živulićem koji je u paru s Kreilachom igrao na poziciji zadnjeg veznog. Krasimir Balakov nije "kemijao" te je postavio najavljenih 11 s opasnim dvojcem Anas - Vukušić te Andrijaševićem u vezi.

Obje ekipe u susret su ušle vrlo rastrčano i naizgled motivirano, a prvi pokušaj Caktaša iz daljine otišao je pored riječkog gola. Prvu priliku ispred Blaževića "skuhali" su Sivonjić i Močinić, no mladi veznjak bio je suviše ukoso da bi ozbiljnije zaprijetio gostima. Pokušao je i Palibrk u 12. minuti, ali splitski je vratar dobro pazio svoj kut.

Događanja prije početka

Robert Komen, Damir Mišković i Gabriele Volpi uručili su prigodne poklone dobitniku nagrade za životno djelo u području sportskog novinarstva Orlandu Rivettiju te olimpijcima Ivanu Ljubičiću te Samiru Baraću. Tražena novinarska roba na Kantridi bio je i novi napadač - Vinkovčanin Ivan Bošnjak koji je kratko izjavio: "Nisam dvojio ni trenutka kada me Rijeka pozvala".

Rijeka je u prvih 15 minuta igrala bolji nogomet negoli u cijeloj proljetnoj polusezoni, no poveo je Hajduk nakon mini pritiska. Lopta je s lijeve strane došla preko Caktaša do Vukušića koji je fino na travu polegao Čaglja te mirno pogodio daljnji Lisjakov kut. Mogli su domaći odmah poravnati, ali je gostujući vratar obranio udarac Močinića da bi potom Sivonjić bio zamalo neprecizan iskosa iz blizine.

Domaći su nastavili prijetiti, sredinom prvog dijela ponovno je Blažević bio na mjestu nakon udarca Močinića, no Hajduk je sijao paniku svaki put kada bi uspio s loptom zavladati prostorom ispred riječkog kaznenog prostora.

Čulina se trudio probiti Jamesa, no nije mu to polazilo za nogom, kao ni Riječanima zatresti mrežu, iako su odigrali i više nego solidnih 45 minuta. Najboljih u tekućoj polusezoni, barem što se tiče igre prema naprijed. Splićani su nakon pogotka zaigrali pametno, čekali domaće te napadali nesigurnu obranu Bijelih.

Mlakar ostao nijem

Danima se u gradu na Rječini najavljivala domaća bakljada koja nije izostala. Taman se poklopila s drugim pogotkom gostiju, pa su joj se, prijateljski, pridružili i pripadnici Torcide. Službeni spiker upozorio je da će se utakmica prekinuti nastave li s pirotehnikom, no navijači su stali tek kad su sve potrošili. Dalibor Mlakar nije slijedio Bebekov primjer.

Skočić je ubacio Miloša umjesto Živulića u drugom dijelu, a Splićani su milimetrima daleko od drugog pogotka bili u 52. minuti. Anas Sharbini je iz kornera prizemno ubacio za Ozobića koji s desetak metara šalje loptu tik desne Lisjakove vratnice. Bugarski trener kojeg se povezuje s Kaiserslauternom odahnuo je nakon sat vremena igre.

Ozobić je u jednoj polukontri s desne strane snažno i nisko ubacio u domaći peterac gdje Caktašu nije bilo teško pospremiti loptu u nebranjenu mrežu. Ritam igre nakon pogotka znatno je pao, Riječani više nisu imali snage jače jurnuti prema Blaževića dok se Hajduk zadovoljio vodstvom, no Lisjak je svejedno morao spašavati mrežu poslije udaraca Andrijaševića i Sharbinija. Nije to uspio u 80. minuti nakon sjajne asistencije Caktaša i mirne realizacije Vukušića.

Rođeni Grobničan Anas Sharbini suvereno je dirigirao splitskim veznim redom, no teško ga je proglasiti igračem utakmice budući da je skoro 20-godišnji Caktaš potpisao dvije asistencije i pogodak, a Vukušić dva pogotka. Rijeka se nakon zasluženog poraza okreće Interu iz Zaprešića gdje je pobjeda apsolutni imperativ dok će u narednim satima biti poznata sudbina Krasimira Balakova.

• Obrisan korisnik21.03.2012. u 23:20
    Nemam šta napisati! Čestitke pobjedniku na pobjedi! To je to!
  • Obrisan korisnik21.03.2012. u 22:41
    Nisam navijač Hajduka, ali bome gledao sam njihove utakmice puno puta pod raznim trenerima. U zadnjih nekoliko godina najviše me se dojmio pristup Balakova. Totalno atipično za naše prostore. Izvukao je maksimum iz ove momčadi i ogromna je šteta što odlazi. Mislim da bi on za 5-6 godina preporodio... [više na forumu]
  • Torca-Dubrava21.03.2012. u 21:29
    bravo dijamante.......Ante......odmah u repku........