Cibona nadjačala Cedevitu

Iz Doma sportova:Marko Domljanović • srijeda, 28.03.2012.

U trećem kolu Lige za prvaka susreli su se zagrebački rivali Cibona i Cedevita. Nakon što je prvu četvrtinu dobila s 13 koševa viška, Cibona je na kraju slavila rezultatom 76:69...

Košarkaši Cibone uspjeli su uzvratiti Cedeviti za poraz nakon dva produžetka iz njihovog posljednjeg susreta u dvorani Dražena Petrovića. Pred lijepo ispunjenom Dvoranom 2 Doma sportova Cedevita je odigrala prilično loše prvo poluvrijeme koje je zamalo nadoknadila u trećoj četvrtini, ali značajan broj pogrešaka domaćih košarkaša bio je jednostavno prevelika prevaga na stranu Vukova.

Nakon izjednačenog početka, prvo odvajanje dviju momčadi vidjeli smo na početku četvrte minute kada Cibona tricom El-Amina odlazi na 3:7. Njemu je odmah na isti način odgovorio Opačak, no Cibona uskoro košem Sutona odlazi na 6:11. Međutim, isti igrač potom radi nesportsku pogrešku, ali Cedevita nakon dva pogođena bacanja griješi u napadima i omogućava gostima bijeg na 8:15. Ni nakon toga gosti nisu posustali nego na krilima dvojca El-Amin - Suton kojima su pomogli Rudež i Barbour dolaze do velikih 12:25 na kraju prve dionice.

Prva polovica druge četvrtine donijela je popriličan broj pogrešaka na obje strane pa se razlika na semaforu nije previše mijenjala. U 16. minuti odlični Suton (16 koševa i osam skokova u prvom dijelu) dovodi Cibonu do 19:34, a malo kasnije košem i dodatnim bacanjem postavlja najvećih 21:37. Cedevita na to uzvraća tricama Opačka i Drapera, a hrvatski Amerikanac manje od pola minute prije kraja pogađa i za priključak Cedevite na 31:38. Ipak, da Cibona ode na odmor s dvoznamenkastim viškom poena pobrinuo se El-Amin tricom sa zvukom sirene.

Drugo poluvrijeme bolje otvara domaća momčad i to prvenstveno zahvaljujući odličnom Opačku koji s dvije trice i jednim dodatnim bacanjem dovodi Cedevitu na samo 41:45, a dodatni problem za Cibonu u tim trenucima bila je četvrta osobna Žižića pa je Repeša morao zatražiti minutu odmora. Međutim, predah je najviše koristio Caru koji s osam koševa u nizu prvi put dovodi Cedevitu u vodstvo - 50:47. Cibona vraća prednost na svoju stranu s četiri uzastopna koša, a Vukovi prednost uspijevaju zadržati do kraja četvrtine koja završava s 52:55.

Koševima Barboura i Rozića početkom posljednje dionice Cibona se još jednom odvojila na opipljivu prednost pa Anzulović poziva time-out. Rezultata nije bilo osim što je nervozni Car uskoro morao na klupu zbog pete osobne pogreške, a Cedevita se vratila na igru iz prvog poluvremena koja je bila protkana pogreškama pa je Zula uskoro pozvao i drugi predah. Ni to nije pomoglo - Cibona je bez problema izlazila na kraj s pokušajima domaćina, i hvatala otpatke pod Cedevitinim košem pa se prednost od devet koševa nije smanjivala.

Gosti su bez većih uzbuđenja priveli utakmicu kraju i upisali potpuno zasluženi trijumf od 69:76. Suton je bio najbolji pojedinac susreta sa 27 koševa i deset skokova, a kod Cibone se istakao i El-Amin s 14 te Barbour s 13 koševa. Na drugoj strani je najbolji bio Opačak sa 17 koševa, Smodiš je dodao 14, a Draper 13.