S Gripa:Bernard Jurišić • petak, 30.03.2012.

Dugo su Splićani lomili otpor Jolly JB-a i na koncu trećoj pobjedom u četiri utakmice barem na jedan dan zauzeli vrh prvenstvene ljestvice. Šibenčani su odigrali najbolju utakmicu u Ligi za prvaka, ali ipak nisu mogli preko iskustva i raznovrsnosti splitske momčadi...

Potpuno različitih raspoloženja Split i Jolly JB dočekali su međusobni okršaj na Gripama. Splićani osokoljeni uvjerljivim trijumfom u Trnskom, Šibenčani deprimirani domaćim porazom od Zaboka i ostajanjem bez dvojice stranaca, McLaina i Sinadinovića, koji će zbog nesređenih papira morati napustiti Hrvatsku.

Hrvoje Puljko prije 20 dana na Gripama je u proazu svoje momčadi ukrcao 43 poena, a današnju je utakmicu otvorio sa šest poena u nizu. Šibenčani su od početka najavili da u Splitu žele "skupo prodati kožu", a nakon šibenskog (1:5), pa splitskog (14:7) vodstva na krilima Kature i Vrsaljka Jolly je na prvi odmor odnio prednost 18:21.

Podignuta druga zastava

Drugu domaću utakmicu za redom Gripe su pljeskom pozdravile jednu od trofejnih generacija splitskog kluba. Uoči početka oko 1.200 gledatelja velikim je pljeskom nagradilo momčad Jugoplastike koja je u sezoni 1976/77 osvojila "trostruku krunu" - prvenstvo, kup i Kup Radivoja Koraća. Druga zastava za drugi europski trofej kluba od danas krasi svod dvorane na Gripama.

Mučio se Subotić u prvom poluvremenu, nedostajalo mu je svježine i splitskim je napadima često nedostajalo protočnosti. Ulogu distributera lopti stoga je sve više preuzimao Vujčić, pa su na poluvremenu Splićani ipak imali prednost 41:38.

U trećoj četvrtini Vrsaljko je domaćinima stvarao probleme ubojitim šutem s poludistance, ali buđenje Subotića značilo je i bolje napadačke opcije Žutih. U 23. minuti semafor je pokazivao 42:45, a pet minuta kasnije Splićani su stvorili prvu osjetniju prednost nakon prve četvrtine (60:54).

Tricom Subotića Splićani posljednju četvrtinu otvaraju prednošću 66:58, no ni tada nisu uspijevali prelomiti utakmicu. U 34. minuti Šibenčani su stigli na 68:65, no nakon što je Sobin pogodio oba bacanja, a Vujčić polaganje za 72:65 u 35. minuti, Splićani su ipak ovaj dvoboj s prvim susjedima u Ligi za prvaka lišili drame kakva se događala prije 20 dana.

Splićani su tako ubilježili pobjedu i u 13. domaćoj utakmici ove sezone i opet na krilima raznovrsne igre i mirnoće koju su prikazali u završnici. Trećom pobjedom u četiri kola Žuti su nadmašili sva očekivanja i barem na jedan dan zauzeli vrh prvenstvene ljestvice.

Šibenčane je predvodio Vrsaljko sa 17 poena i sedam skokova, a prvi strijelac splitske momčadi bio je Mimica s 21 poenom. No, i ostatak splitske petorke odradio je odličan posao. Sobin je uz 13 poena imao i 10 skokova, Subotić 12 poena (sve u drugom dijelu) osam skokova i četiri asistencije, a Nikola Vujčić opet je bio blizu "triple-doublea" s 11 poena, sedam skokova i čak 10 asistencija.

• Obrisan korisnik31.03.2012. u 11:49
    trostruki prvak evrope i dvostruki osvajač kupa radivoja koraća. evropski gigant splitska jugoplastika.ova djeca mora biti ponosna u kojem klubu igra. to je osnova za velike rezultate. vujčić je to uvidio i na pravom je putu
  • spiro6331.03.2012. u 00:37