Dalmatinka "nastradala" u Pločama

Mišo Gulić • subota, 31.03.2012.

U 22. rukometnom kolu za žene viđena su dva remija i pregršt uzbudljivih i neizvjesnih utakmica. Podravka je rutinirano svladala Dalmatinku, Sesvećanke su si dale truda protiv Sinjanki, jednako kao i Koka protiv Orijenta. Susreti Zameta i Zeline, kao i Samobora i Arene, završeni su podjelom bodova.

Sesvete Agroproteinka - Sinj 35:32 (23:16)

Sinjanke na teškom gostovanju u Sesvetama, unatoč dobroj predstavi, nisu uspjele doći do novih bodova, dok se za domaće može reći da su ipak potpuno očekivano došle do 13 pobjede u sezoni i trećeg mjesta na tablici.

Gošće iz Sinja su odlično parirale Sesvećankama u uvodnom dijelu susreta sve do rezultata 7:7, kada domaće rade seriju od 5-0 i, pokazat će se za razvoj utakmice, ostvaruju ključnu prednost.

Sinjanke je u tom trenutku u igri držala briljantna Anamaria Gugić s čak osam golova u prvom dijelu (15 ukupno), ali i vrlo dobra Ana Brčić s pet (ukupno osam). No, ni to nije bilo dovoljno protiv Ekaterine Nemaškalo i društva pa se na odmor otišlo s rezultatom 23:16 u korist domaće ekipe.

Nastavak susreta ponudio je izjednačenu igru, s tim što su se raspucale i Lana Franković za domaće i Silvija Masnić za gošće, međutim, veće drame ipak nije bilo. Gošće su pred sam kraj iskoristile opuštanje Sesvećanki te upisale "pristojan" poraz od svega tri zgoditka razlike (35:32).

Prvo ime utakmice bila je igračica Sinja Anamaria Gugić s impresivnih 15 zgoditaka, dok su po sedam, za istu ekipu, dodale Ana Brčić te Silvija Masnić. Pobjednički sastav predvodila je Ekaterina Nemaškalo s devet golova, a osam lopti je u mrežu gošći pospremila Lana Franković.

Samobor -Arena 24:24 (10:11)

Derbi kola odigrale su Samobor i Arena, petoplasirana i četvrtoplasirana ekipa u prvenstvu, a nakon uzbudljivih 60 minuta, svakom je pripao po bod, što je u konačnici i najrealniji rezultat.

Od samog početka bilo je jasno da će utakmica do samog kraja biti izjednačena, a najveće vodstvo bilo koje ekipe u prvih 30 minuta bila su tek dva zgoditka razlike, dok je isti period igre završen u korist gošći rezultatom 10:11, golom u posljednjoj minuti.

Niti u nastavku nije bilo većih odvajanja, međutim, vrijedi spomenuti kako su takvoj igri ipak gošće imale konstantno, doduše minimalno, vodstvo. Puljanke su u završnih pet minuta ušle s viškom od dva gola (21:23), ali domaće potom izvlače posljednje atome snage te dolaze do prednosti od 24:23, a za bod svima pogodila je Gavranić u posljednjem napadu.

Prvo ime kod ekipe Samobora bila je Golubić s 11 golova, Štrkalj je dodala pet, a na suprotnoj stani Gavranić je postigla osam, a Kiridžić sedam.

Koka - Orijent Presoflex 27:25 (11:13)

Varaždinska Koka je nastavila s odličnim predstavama u posljednjih nekoliko kola, a iako je u većem dijelu susreta s Orijentom hvatala rezultat, na kraju je slavila te upisala ukupno desetu prvenstvenu pobjedu.

Nakon što su u šestoj minuti povele s 3:2 domaće rukometašice su bile u manjem zaostatku za Riječankama gotovo cijelo poluvrijeme, a nakon prvih 30 minuta Riječanke su imale prednost od 11:13.

Rukometašice Orijenta su u 41. minuti imale i tri gola viška (15:18), međutim, tada padaju, što domaće koriste i serijom 5-1 preuzimaju vodstvo. U istom ritmu Samoborke su nastavile i dalje, stoga je dramatična završnica izostala, a konačan rezultat glasio je 27:25.

Za domaće je Dežić zabila devet zgoditaka, Tomašek pet, a kod poražene ekipe odlična je bila Konta s 11, dok je šest postigla Milosavljević.

Podravka Vegeta - Dalmatinka 42:14 (22:7)

Pločanke su nakon obveza u Kupu tijekom tjedna na rasporedu imale i domaći ogled s Podravkom (zamjena domaćinstva) u kojem su dobile "porciju" golova u svojoj mreži, kao što je to slučaj i s ostatkom lige kada je susret s Koprivničankama u pitanju.

Minuta osma, "domaće" osam, "gošće" nula. U vrlo sličnom tonu se nastavio i ostatak prvog dijela, međutim, teško je bilo i očekivati jači otpor "gošći" koje su upale u ovotjedni žrvanj od dvije utakmice, stoga niti ne čudi rezultat od 22:7 na poluvremenu.

Kako to obično i biva, trener Podravke u nastavku je priliku dao svim igračicama, no to nije utjecalo na rast Dalmatinkinog deficita, da bi njihova "kalvarija" završila pri rezultatu 42:14.

Podravku su predvodile Damnjanović i Pongrac s istovjetnim učinkom od po šest golova, dok je u redovima poražene ekipe iz Ploča najbolja bila Klinac koja se istaknula među igračicama s tri postignuta gola.

Zamet - Zelina 27:27 (14:9)

Još jedan remi viđen je i u Rijeci na susretu Zameta i Zeline, a svakoj ekipi je uvjerljivo pripalo po jedno poluvrijeme. Bio je tvoj dvoboj i susjeda na ljestvici, s tom razlikom što gošće imaju i dva susreta manje.

Izjednačena igra trajala je do 15. minute kada domaće ubacuju u brzinu više, dižu razinu obrane te se počinju odvajati, a kraj prvog dijela dočekale su s pet zgoditaka prednosti (14:9).

Otvaranje drugog dijela također je proteklo u dominaciji domaće ekipe, međutim, kako se bližio kraj utakmice gošće su polako grickale prednost Riječanki, da bi ih u zadnjoj minuti i sustigle te zasluženo došle do boda.

Najbolja kod domaćih bila je Vuković sa sedam, dok je Mičijević zabila jedan manje. U ekipi Zeline prvo ime bila je Vidak s pet golova.