Brođanima dramatična prva pobjeda

Bernard Jurišić • petak, 06.04.2012.

Nakon šest kola košarkaške Lige za prvaka više nema momčadi s nulom u rubrici pobjeda. U dramatičnoj završnici Svjetlost Brod je pobijedila Zabok 74:73 i ubilježila prvu pobjedu...

Slovenski razigravač Tadej Koštomaj junak je prve pobjede Svjetlost Broda u Ligi za prvaka. U dvoboju sa zabočkim razigravačem Ivanom Tomasom Slovenac je na kraju izašao kao pobjednik i svojoj momčadi donio prvu pobjedu.

Okršaj Brođana i Zabočana bio je izjednačen od prvih minuta, iako su domaćini držali laganu prednost u prvom dijelu. No, drugo poluvrijeme ponudilo je potpunu izjednačenost i igru "koš za koš", koja je izrodila potpuni egal na ulazu u posljednju minutu susreta.

Tada kreće dvoboj razigravača, najprije Tomas dovodi Zabok u prednost (70:71), pa Koštomaj polaže za prednost Svjetlosti (72:71), da bi Tomas ponovno minimalnu prednost vratio na stranu gostiju. No, lopta je opet u rukama Koštomaja koji iznuđuje prekršaj i pogađa oba slobodna bacanja za pobjedu Svjetlosti 74:73.

Koštomaj je utakmicu završio s 22 poena i šest asistencija, Šamadan je dodao 17 poena i 10 skokova. Kod Zaboka je najefikasniji bio Filip Kraljević sa 16 poena i šest skokova, Tomas je ubacio 13 poena uz četiri asistencije.