Vodeni sportovi

POŠK slavio u Crnici

Ivana Jurica • subota, 14.04.2012.

U prvoj utakmici doigravanja za poredak od petog do osmog mjesta između splitskog POŠK-a i Šibenika u Crnici, pobjedu su odnijeli gostujući vaterpolisti – 9:8. Domaćin bez trenerskog dvojca u bazenu, ali i bez trenera Zeljka na klupi, kao i bez jedinog centra u momčadi, dobro su parirali gostima, no, pobjeda je na kraju ipak otišla na splitsku stranu.

Šibenik – POŠK 8:9 (2:1, 2:2, 2:4, 2:2)

Šibenik, bazen u Crnici

Šibenik: Jukić, Santini, Erak 1, Nimac, Petković, Lindhout 1, Vlahović 1, Bašić, Rončević, Sabioni 2, Seferović, Španja 1, Sučić, Šarić 2. Trener: Edi Brkić.

POŠK: Jelovina, Lušić 1, Prižmić, Vukelić, Buha, Matutinović 4, Sarić 1, Maras 1, Jaić, Scherbl, Čikeš, Franičević 2, Bujas, Travnikar. Trener: Dragan Matutinović.

Igrač više: Šibenik 3/11, POŠK 5/10

Peterci: Šibenik 1/1, POŠK 2/2

Suci: Albert Brala i Aleš Blažić

Šibenik je u susret krenuo bez glavnog trenera Mate Zeljka koji je izbivao zbog osobnih razloga. Susret je s klube stoga vodio njegov pomoćnik Edi Brkić, koji zbog ozljede momčadi nije mogao pomoći u bazenu. Nedostajao je i centar Domagoj Belamarić.

Nizozemac Lindhout domaćine je doveo u vodstvo na samom početku utakmice. Sabioni je povisio na 2:0, a Matutinović u posljednjoj minuti prve četvrtine postiže prvi splitski gol za 2:1.

Splićani na početku druge četvrtine izjednačavaju rezultat. Erak donosi novu prednost domaćinima, ali na drugoj strani precizan je i Sarić za 3:3. A da Šibenčani na predah odu s minimalnom prednošću pobrinuo se Deni Šarić.

Drugim golom Sabionija Brkićeva momčad dolazi do vodstva od 5:3. Ipak, Splićani dolaze do izjednačenja, a zatim i preko Franičevića do prvog vodstva – 6:5. Vlahović iz peterca izjednačuje na 6:6, ali novi gol Matutinovića gostima donosi novo vodstvo.

S igračem više domaći kapetan Španja na početku četvrte četvrtine izjednačuje na 7:7. Novi gol Matutinovića, ovog puta iz peterca, prednost je ponovno donio POŠK-u. Nakon Sarićevog isključenja s pravom zamjene Šarić pogađa za 8:8. Novi splitski gol za 9:8 pokazao se presudnim. Pa iako su domaćini imali nekoliko igrača više niti jedan nisu uspjeli realizirati, pobjeda je na kraju pripala gostima.

Kod domaćina po dva su gola postigli Sabioni i Šarić, goste je predvodio Matutinović s četiri gola.

Druga utakmica igra se za tjedan dana u Splitu.