Subota dan domaćina, pobjede Nexea i Siscije

Ivan Dominik • nedjelja, 15.04.2012.

Započeo je drugi dio Premijer lige, odnosno tri zasebna natjecanja. U Ligi za prvaka su odigrane dvije utakmice u subotu navečer i tijekom popodneva, dok je u Ligi na Europu te Ligi za ostanak odigrana po jedna utakmica. U svim su susretima slavili domaćini, a najzanimljivije je bilo u Sisku gdje su se obračunale dvije najbolje momčadi "regularnog" dijela sezone – Siscia i Poreč...

Ligu za prvaka u kojoj se nalazi i zagrebačko Croatia osiguranje otvorile su četiri ekipe međusobnim susretima, u kojima su relativno lake pobjede upisali domaćini. Našički Nexe je ugostio Karlovac te je nakon izjednačenog prvog poluvremena kojeg su dobili sa 16:15, na kraju slavio s visokih 36:30. U efikasnoj su utakmici domaćini slavili s odličnom kolektivnom igrom, a u sastavu Kasima Kamenice niti jedan igrač nije zabio više od pet golova.

Našičani su najveći dio posla napravili zaustavivši Stipu Mandalinića koji je imao šut 1/7, a najbolji u gostujućem sastavu bio je Boris Batinić sa šest golova, dok je Sandro Obranović dodao pet. Vratari na obje strane nisu briljirali, no Nexe je ipak kao kvalitetnija momčad uspio doći do pobjede u drugom poluvremenu kada su njegovi igrači slomili Karlovčane.

Siscia je nakon 13:13 u prvom poluvremenu nadigrala Porečane u drugom dijelu te na kraju prevagnula s 29:27. Susret dva najveća rivala lige obilovao je dobrim rukometom, a utakmicu su odlučile dvije serije od tri gola koje su ostvarili domaći sredinom drugog poluvremena. Kod poraženih je najbolji bio Rudolf Cužić s pet golova, dok je izvrstan bio i vratar Tomislav Sladoljev sa 17 obrana. Sisciju je predvodio Hrvoje Tojčić s osam golova, a imao je pomoć u suigračima te u Matiji Bilušiću, koji je skupio 13 obrana.

U Ligi za Europu sastali su se Buzet i Zamet u Istri, a u napetoj je utakmici domaća momčad preokrenula 12:9 prednost gostiju te je na kraju slavila rezultatom 26:25. Domaći su "minus tri" okrenuli sredinom drugog dijela, a utakmicu je svojim golom u predzadnjoj minuti odlučio Marin Vukelić. Kvarnerani su tako izgubili dobivenu utakmicu, a Buzet je dobio na samopouzdanju uoči nastavka prvenstva. Davor Vukelić je predvodio domaće sa šest golova, a kod gostiju je Bojan Lončarić zabio isti broj golova, dok su vratari obje ekipe držali dobar postotak obrana, preko 35 posto.

U jedinom dvoboju Lige za ostanak Gorica je ugostila Varteks te bez problema uknjižila dva boda i lako pobijedila. Prednost od šest golova (19:13) nakon prvih 30 minuta su domaćini pretvorili u pobjedu od 31:22. Tijekom cijelog ogleda je prednost Velikogoričana rasla, a što je više vrijeme odmicalo Varteks je padao u igri. Luka Sokolić bio je sjajan u redovima domaćih zabivši osam golova, dok je vratarski trojac Gorice skupio 24 obrane. Gostujući vratari Ašanin i Varšić nisu bili na visini zadatka jer je svaki skupio pet obrana, a najbolji strijelac Varaždinaca bio je Nikola Svetec s pet zgoditaka.