Vodeni sportovi

Mladost do prednosti nakon peteraca

Matej Milanović • nedjelja, 15.04.2012.

Prva utakmica polufinala hrvatskog prvenstva u vaterpolu između Mladosti i Primorja završila je pobjedom Zagrepčana nakon izvođenja peteraca. Riječani za ulaz u finale moraju dobiti obje domaće utakmice idućeg vikenda.

MLADOST - PRIMORJE 14:13 (2:2, 1:2, 2:1, 3:3, 0:1, 1:0, 5:4)

Prvenstvo Hrvatske, polufinale, 1. utakmica, Zagreb

Mladost: Pisk, Radu, I. Milaković 1, Letica 2, Živković, Udovičić 1, K. Milaković 3, Bebić, Gagulić, Hinić, Mallarach 1, Pavić, Bukić 1, Trener: Kobeščak.

Primorje: Car, Glavan, Paškvalin, Krapić, De. Varga 1, Franković 3, Muslim, Jelača, Da. Varga 1, Barać, Šetka 1, Garcia 3, Radić, Buljubašić, Trener: Roje.

Suci: Štampalija, Rak

Okršaj zagrebačke Mladosti i riječkog Primorja na papiru je trebao biti zanimljiviji od dva polufinala hrvatskog prvenstva u vaterpolu, a to je potvrđeno i u bazenu. Njihov prvi međusobni susret, odigran u Zagrebu, bio je vrlo izjednačen.

Na poluvremenu su gosti imali minimalnu prednost, 4:3, no do kraja treće četvrtine ponovno je rezultat bio izjednačen, 5:5. Posljednja četvrtina donijela je tri pogotka sa svake strane i s 8:8 otišlo se u produžetke.

U prvom produžetku jedan je pogodak zabilo Primorje, a u drugom Mladost te se pri rezultatu 9:9 otišlo na peterce. Prve četiri serije prošle su bez grešaka, a u petoj je vratar Žabaca Josip Pavić obranio pokušaj Daniela Varge. Idući je peterac Mladost realizirala i s konačnih 14:13 osigurala prvu pobjedu u ovoj polufinalnoj seriji.

Serija se igra na dvije pobjede, a drugi susret na rasporedu je u Rijeci u subotu. U slučaju pobjede Primorja treća utakmica igrat će se dan kasnije ponovno u Rijeci.