Gužva na vrhu

Mišo Gulić • ponedjeljak, 16.04.2012.

Najznačajniju pobjedu kola u talijanskom košarkaškom prvenstvu ostvario je Armani Milano u izravnoj borbi za vrh protiv Bennet Cantua, a pobjede su također ostvarili i vodeći Montepaschi, Sassari te Scavolini. Hrvatka kolonija ovaj put nije imala zapaženiji učinak, tek je Stipčević odigrao na standardnoj razini, doduše uz nešto manje minuta nego inače.

Armani Milano je u derbiju kola na vlastitom parketu došao do važne pobjede protiv drugoplasiranog Bennet Cantua i tako i dalje ostao u samom vrhu ljestvice. U domaćoj pobjedi svoje momčadi Leon Radošević je u igri proveo 11 minuta, što je iskoristio za pet koševa (šut 2/4) i tri skoka, čime i dalje nastavlja grčevitu borbu za bolji status u svojoj momčadi.

Caserta je konačno dočekala i pobjedu nakon serije poraza u talijanskom prvenstvu, no razloga za pretjerano veselje nije imao Andrija Stipanović koji je u najlošijoj predstavi u sezoni ostao bez koša (šut 0/3) uz 6 skokova, a sve to u 19 minuta koliko je proveo na parketu.

Toplo hladne predstave Varesea se nastavljaju i dalje, a ovaj put nisu imali razloga za slavlje zbog poraza od Scavolinija. Rok Stipčević je odradio dobru rolu, a za 21 minutu uspio je zabiti 13 koševa (za dva 2/3, za tri 3/4).

S vrlo dobrim predstavama nastavila je i Cremona čije boje brani Jasmin Perković, a u posljednjom ligaškom kolu nadvisili su ove sezone odličnu Veneziju. Riječanin je na parketu proveo čak 32 minute, zabio pet koševa (za dva 2/3, za tri 0/2) te statistici pribrojio tri skoka.

Odličan otpor pružio je Montegranaro na gostovanju kod trećeplasiranog Sassarija, bio u igri do posljednje sekunde, no pobjeda je ipak pripala domaćima. Sandro Nicević je u poraženoj momčadi zabio četiri koša (šut 2/4), dodao dva skoka, a sve to u 14 odigranih minuta.

Vodeći Montepaschi je rutinirano došao do pobjede na gostovanju kod fenjeraša Monferrata dok je Benetton u vrlo tvrdoj utakmici nadvisio Bolognu i tako ostao u zlatnoj sredini na ljestvici.

• Obrisan korisnik16.04.2012. u 14:38
    talijanska liga se dosta srozala u zadnjih 4-5 sezona. nije to kao nekada. nema im jake lige, dok bolonja ne bude opet imala 2 jaka kluba, jer je taj grad 'talijanski zadar'.