Nastavljena dominacija Podravke

Mišo Gulić • ponedjeljak, 16.04.2012.

Podravka Vegeta je i dalje nastavila s uvjerljivim predstavama u domaćem prvenstvu, a odličnu formu potvrdile su i Sesvećanke na domaćem terenu protiv Samoborki. Važnu pobjedu u gostima zabilježio je Umag, dok su na domaćem terenu uvjerljive bile ekipe Zeline i Dalmatinke.

Tvin Trgocentar - Podravka Vegeta 16:46 (8:24)

Podravka Vegeta je očekivano lako stigla do 23 prvenstvene pobjede u srazu s posljednjeplasiranim Tvinom iz Virovitice, a kao što to obično i biva kad su u pitanju prvenstveni nastupi, bio je to tek malo bolji trening.

Domaće rukometašice su držale priključak tek tri minute (2:2), nakon čega je Podravka ubacila u brzinu više te do poluvremena stvorila prednost od čak 16 zgoditaka razlike (8:24).

U nastavku se također nastavila igra mačke i miša, Koprivničanke su nastavile puniti domaću mrežu, sve do konačnih 16:46. Prvo ime iz domaćih redova bila je Anamarija Mikulić sa šest golova, dok je aktualne prvakinje predvodila Sanja Damnjanović sa sedam golova uz stopostotan učinak.

Orijent Presoflex - Umag 27:31 (13:11)

U izravnom dvoboju koji je jednoj od ekipa značio očuvanje realnih izgleda za opstanak, a drugoj praktički ispadanje iz lige, rukometašice Umaga su slavile u Rijeci protiv Orijenta.

Otvaranje susreta pripalo je gošćama, no kako je susret odmicao tako su i domaće sve više dolazile do daha, a u drugoj polovici poluvremena su preuzele rezultatsku inicijativu i taj dio igre zaključile s dva gola viška (13:11).

Nakon desetak minuta igre u nastavku i rezultata 18:18, gošće su serijom 6-1 slomile otpor Riječanki te utakmicu rutinski privele kraju uz konačan rezultat 27:31. U ekipi Orijenta osam golova je zabila Deana Milosavljević, a na suprotnoj strani briljantna je bila Ana Jajčević s čak 15 zgoditaka.

Sesvete Agroproteinka - Samobor 23:22 (8:10)

Najizjednačenija utakmica viđena je u Sesvetama gdje je domaća ekipa u neizvjesnoj završnici došla do punog plijena u srazu sa Samoborkama koje pak nastavljaju s izvedbama koje nisu na tragu onih iz prvog dijela prvenstva.

U prilično siromašnom prvom dijelu prednost se konstantno selila s jedne na drugu stranu, a nakon što je u 20. minuti postavljen rezultat 8:10, do kraja poluvremena više nije viđen niti jedan zgoditak.

Blaga rezultatska inicijativa i u nastavku je bila na strani Samoborki,a takav odnos snaga potrajao je sve do pred četiri minute prije kraja kada domaće dolaze do 22:21, da bi u infarktnoj završnici na samom kraju zabile i gol za 23:22, koji se pokazao i pobjedničkim. Nikolina Grmoja je bila prvo ime s pet golova u sesvetskoj ekipi, dok je s druge strane Ivana Lovrić postigla šest.

Zelina - Arena 24:13 (11:6)

Puljanke su u Zelini doživjele težak poraz i tako pokazale da su bez Tanje Kiridžić ipak jedna druga, bitno drugačija ekipa, a domaće su tako tjedan, nakon pobjede u Sinju, zaključile s maksimalnim učinkom.

Domaće rukometašice su odmah od prvih minuta pokazale da gošće o bodovima mogu samo sanjati, a zahvaljujući brzoj i organiziranoj igri na poluvrijeme su otišle s rezultatom 11:6.

Jednak odnos snaga viđen je i u nastavku, a nakon 15 minuta igre Puljanke su svoj konto podebljale s tek jednim golom, za razliku od domaćih koje su zabile sedam. Nakon 60 minuta kvalitetom neravnopravne igre rezultat je glasio 24:13. Najefikasnija Zelinjanka bila je Marijeta Vidak s pet golova, dok je jedan više u ekipi Arene zabila Tina Gavranić.

Dalmatinka - Zamet 32:25 (18:12)

Pločanke su u svojoj dvorani protiv ekipe Zameta prekinule poduži crni niz i tako ponovno uhvatile priključak sa sredinom ljestvice, a svoj niz bez pobjede Riječanke su tako produžile na tri utakmice.

Izuzev početnih 0:1, ostatak utakmice u potpunosti je pripao domaćoj ekipi koja je do odmora stvorila prednost od šest razlike (18:12) i tako praktički riješila pitanje pobjednika.

Pločanke niti u nastavku nisu popuštale, a deset minuta prije kraja prednost je iznosila i devet golova (27:18), da bi njihovo opuštanje pred kraj gošće iskoristile da ublaže poraz do konačnih 32:25. Iz redova pobjedničke ekipe vrijedi izdvojiti devet zgoditaka Valentine Blažević, a jednak učinak imala je i Ivana Vuković kod poraženih.