Premijer liga - Liga za prvaka, 2. kolo, 18.04.2012.
RK Zagreb 32:26 Nexe Našice
Nexe Našice

Šego i Horvat zaustavili Nexe

Iz Kutije šibica:Zvonka Keliš • srijeda, 18.04.2012.

Momčad CO Zagreba nakon ostvarenog trećeg mjesta u SEHA ligi te netom prije važnog ogleda u Ligi prvaka s rukometašima Kiela, uključila se i u domaće prvenstvu u sklopu kojeg je snage odmjerila s našičkim Nexeom. U Kutiji šibica domaćin je u drugom dijelu prelomio susret u svoju korist te je osigurao pobjedu sa šest pogodaka razlike.

Croatia osiguranje Zagreb – Nexe 32:26 (15:13)

Zagreb, ŠD Trešnjevka (Kutija šibica)
Gledatelja: 500
Suci: Matija Gubica i Boris Milošević

Croatia osiguranje: Šego 16 obrana, Marić 1, Brozović, Kopljar 4, Matulić 2, Šprem 4, Špiler 5, Šebetić, Gojun, Horvat 8, Pešić 2 obrane, J. Valčić 3, Vukić 3, T. Valčić 2, Balić, Kaleb

Nexe: P. Lelić 5 obrana, Kozina 3, Mataija 2, Eter 1, F. Lelić 6, Mrđenović 1, Barišić-Jaman 3, Varvodić 2, Kedžo 1, Markotić 5, Slišković 2, Pivac , Obad 1, Kević, Velić, Šunjić 6 obrana

Sedmerci: 4/4 CO Zagreb, 4/6 Nexe
Isključenja: CO Zagreb 8 minuta, Nexe 4 minute

Naporan je i nadasve zanimljiv tjedan iza rukometaša Zagreba koji su nakon osvojenog trećeg mjesta u Regionalnoj rukometnoj ligi dočekali i smjenu trenera. Naime, na klupi hrvatskog prvaka u ponedjeljak je smijenjen Ivica Obrvan, dok je na njegovo mjesto stigao izbornik rukometne reprezentacije Hrvatske Slavko Goluža.

Tek nekoliko dana prije najvažnijeg dvoboja sezone, točnije, prve utakmice četvrtine finala natjecanja za prvaka Europe u sklopu kojeg u zagrebačkoj Areni dočekuju njemački Kiel, Zagrebaši su u Kutiji šibica, u drugom kolu domaće Lige za prvaka, snage odmjerili s našičkim Nexeom nad kojim su slavili 32:26.

Novi Zagrebov trener susret s Nexeom shvatio je ozbiljno te je tako na teren poveo svoju najbolju momčad s Marinom Šegom na vratima, kapetanom Zlatkom Horvatom na desnom te Ljubom Vukićem na lijevom krilu, kao i Tončijem Valčićem, Jakovom Gojunom, Markom Kopljarom te Ivanom Balićem.

Čvrsto na obje strane te uz dobro raspoložene vratare započeo je dvoboj u Kutiji šibica u kojem se nakon nekoliko uvodnih minuta boljima pokazuju gosti koje u prvo vodstvo u susretu dovodi Ivan Slišković pogotkom za 1:0, dok na 2:0 odmah povisuje Mario Obad. Za prvi pogodak za Zagrebaše (1:2) zaslužan je, pak, najbolji desni vanjski u Europi Marko Kopljar. Iako Šego odmah potom upisuje dvije vrijedne obrane hrvatski prvak to ne koristi, već dopušta svom protivniku da se odvoji na čak četiri gola prednosti (1:5).

Domaća momčad svoj zaostatak očito shvaća kao razlog za buđenje te uzvraća serijom 3-0 kojom stiže na -1 (4:5), a ubrzo, preko kapetana Horvata, i izjednačuje rezultat na 6:6. Nastavila se potom igra gol za gol u kojoj lagano prednjače Našičani (8:9, 10:11) sve do same završnice koju Horvat otvara s dva realizirana sedmerca za novo poravnanje rezultata, kao i prvo Zagrebovo vodstvo u susretu (12:11). Do odlaska na odmor gostujući se rukometaši trude, no Zagrebaši ipak bivaju sigurniji te se do isteka 30. minute uspijevaju odvojiti i na +2 (15:13).

Nastavak ogleda donio je vidno razigrane domaće rukometaše koji odmah na startu pokazuju svoje pravo lice te povisuju svoju prednost prvo na četiri (19:15), a potom i na šest pogodaka razlike (23:17), dok Šego na drugoj strani upisuje svoju 14. obranu. Domaći igrači ni u narednim minutama ne posustaju već zahvaljujući dvije odlične realizacije Ljube Vukića odlaze na 27:19.

Sama završnica susreta nije donijela mnogo toga novoga, naime, gosti sve rijeđe pronalaze put k protivničkom golu, dok u obrani zarađuju i isključenje koje im nikako ne pomaže. Sve to hrvatski prvak koristi kako bi u svom prvom nastupu u domaćem prvenstvu pokazao kako je i dalje dominantan (29:20, 31:21) te kako unatoč laganom opuštanju u posljednjim minutama zaslužuje konačno slavlje sa šest pogodaka razlike (32:26).

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Zlatko Horvat s osam postignutih pogodaka, dok je David Špiler dodao njih pet. Odličan je na Zagrebovim vratima bio Šego sa 16 sakupljenih obrana, dok je Mate Šunjić na protivničkim vratima obranio šest lopti. Najbolji kod Nexea bio je Franjo Lelić sa šest golova, dok je njih pet zabio Robert Markotić.