Vodeni sportovi

POŠK dvokorakom riješio Šibenik

Ivana Jurica • nedjelja, 22.04.2012.

I u drugoj utakmici doigravanja za poredak od petog do osmog mjesta vaterpolisti POŠK-a pobijedili su Šibenik. Nakon plus jedan u Šibeniku, na svom su plivalištu vrlo uvjerljivo, s osam golova razlike još jednom pobijedili vaterpoliste iz Krešimirova grada – 14:6. Splićani će tako u borbu za peto, a Šibenčani za sedmo mjesto.

POŠK – Šibenik 14:6 (4:2, 2:1, 5:2, 3:1)

Split, plivalište na Poljudu, gledatelja 50

POŠK: Jelovina (11 obrana), Lušić 1, Prižmić 2, Vukelić, Buha 1, Matutinović 2(1), Sarić 2, Maras 3(1), Jajić 1, Scherbl, Čikeš, Franičević 2, Bujas, Travnikar. Trener: Dragan Matutinović.

Šibenik: Jukić (7 obrana), Santini 1, Erak, Nimac, Petković, Lindhout 1, Vlahović 2, Bašić 2, Rončević, Sabioni, Seferović, Španja, Sučić (2 obrane), Šarić. Trener: Mate Zeljak.

Igrač više: POŠK 2&, Šibenik 5/13

Peterci: POŠK 2/2, Šibenik 0/1

Suci: Savinović (Dubrovnik) i Tomić (Zagreb)

Nakon neizvjesne prve utakmice druga nije ponudila identičan scenarij. Momčad Dragana Matutinovića vrlo je efikasno i razigrano odradila susret, rezultat čega je i vrlo uvjerljiva pobjeda, od čak osam golova prednosti.

Već nakon prvih osam minuta igre domaćini su imali prednost od dva gola. Do odmora su to još povećali za jedan gol, da bi u drugom poluvremenu čak osam puta pogađali šibensku mrežu. Gosti, pak, s realizacijom od samo pet igrača više iz 13 pokušaja u cijeloj utakmici, došli su do samo tri gola u drugom poluvremenu.

Uz Jelovinu koji je imao 11 obrana, najefikasniji je u redovima POŠK-a s tri gola bio je Maras. Kod gostiju po dva su gola postigli Bašić i Vlahović.

Ovom pobjedom Split će u borbu za peto, dok je Šibenik porazima gurnut u borbu za sedmo mjesto.