Srna asistent u pobjedi Šahtara

Borna Rupnik • nedjelja, 22.04.2012.

Nogometaši Šahtara pobijedili su Tavriju u 28. kolu ukrajinskog prvenstva, a svoj je obol dao i hrvatski kapetan Darijo Srna, asistent za prvi pogodak...

U Ukrajini se nastavlja dvoboj za naslov prvaka, a Šahtar je svoj zadatak u 28. kolu odradio uspješno. Na svom je terenu nadjačao Tavriju rezultatom 3:1.

Domaći je sastav u vodstvo u 17. minuti doveo Seleznjov, nakon ubacivanja klupskog i reprezentativnog kapetana Darija Srne s desne strane terena.

Početkom nastavka izjednačio je Shynder, ali je ubrzo Rakitsky postigao sjajan pogodak iz daljine i vratio prednost Šahtaru. Seleznjov je svojim drugim golom na utakmici, u 69. minuti, postavio konačni ishod.

Srna je odigrao cijelu utakmicu te na samom kraju zaradio i žuti karton, dok Eduardo da Silva nije kandidirao za momčad Šahtara.

Kijevski Dynamo na tablici ima tri boda manje i utakmicu manje, a u nedjelju gostuje kod Volyna.