Vodeni sportovi

Medvjedi lako do prvog slavlja

Zvonka Keliš • četvrtak, 26.04.2012.

Vaterpolisti Medveščaka u svom su bazenu u prvoj utakmici doigravanja za peto mjesto u Prvenstvu Hrvatske snage odmjerili s momčadi POŠK-a te su itekako uvjerljivo stigli do slavlja 10:5.

Medveščak - POŠK 10:5 (0:0, 2:1, 4:0, 4:4)

Medveščak: Selem (14 obrana), Burić, Babić 2, Čule 2, Jakovac 1, Kučević, Martinić, Benić 2, Kolar 1, Geratović 1, Ćuk 1, Samodol, Blažević, Jelavić
Trener: Damir Vincek

POŠK: Jelovina, Lušić, Prižmić, Knežević, Buha, Matutinović 1, Sarić 1, Maras 2, Jaić, Scherbl, Čikeš, Franičević 1, Bujas, Travnikar
Trener: Dragan Matutinović

Igrač više: Medveščak 5/11; POŠK 4/12
Peterci: Medveščak 1/1; POŠK -

Momčad Medveščaka dobro je započela svoj put prema osvajanju petog mjesta u Prvenstvu Hrvatske, naime, u prvom susretu doigravanja Medvjedi su u svom bazenu uvjerljivo svladali POŠK 10:5 posebice zahvaljujući odličnom vrataru Selemu koji je sakupio čak 14 obrana.

Susret je započeo bez pogodaka u prvome dijelu da bi se potom u drugoj četvrtini momčadi raspucale te postigle prve golove u dvoboju. Boljim se u drugom dijelu pokazao domaćin koji je potom poveo 2:1. To je konačno bio i rezultat s kojim se ide na predah budući da prva četvrtina nije donijela nijedan gol.

Nastavak susreta obilježio je domaćin koji u trećem dijelu pogocima Čule, Benića, Ćuka i Geratovića osigurava osjetniju prednost nad gostima (6:1), a nakon toga je i povećava na 7:1. Veliku i važnu prednost domaća je momčad sačuvala u posljednjoj četvrtini dvoboja u kojoj je gostujuća momčad po prvi puta pružila pravi otpor tako da četvrti dio susreta završava izjednačenjem 4:4. Međutim, to gostujućim vaterpolistima nikako nije bilo dovoljno da sustignu domaće vodstvo ili preokrenu rezultat u svoju korist te Medveščak na koncu slavi 10:5.

Najefikasniji u redovima pobjednika bili su Babić, Čule i Benić s po dva postignuta pogotka, dok je najbolji kod POŠK-a bio Maras također s dva gola.

S ovom važnom prednošću ostvarenom u domaćem bazenu momčad Medveščaka ove subote kreće put Splita gdje će pokušati izboriti novu pobjedu, kao i peto mjesto u Prvenstvu Hrvatske.