Vodeni sportovi

Peterci sretniji za Splićane

Ivana Jurica • četvrtak, 26.04.2012.

U prvoj utakmici za sedmo mjesto u hrvatskom prvenstvu, između Šibenika i splitskog Jadrana, u Crnici igrao se pravi maraton. Nakon 32 minute igre pobjednika nije bilo (10:10), isto je bilo i nakon produžetaka (12:12), pa se krenulo u peterce. Nakon prve serije od pet peteraca pobjednika i dalje nije bilo (i jedni i drugi propustiti su realizirati po jedan udarac), da bi u prvom sljedećem Splićanin Ivanković zabio gol, ne i Nizozemac u redovima domaćih Lindhout pa je pobjeda pripala gostima – 17:16.

Šibenik – Jadran 16:17 (1:5, 2:0, 4:3, 3:2; 2:2)

Šibenik, bazen u Crnici

Šibenik: Jukić, Erak, Santini, Belamarić 1, Petković, Lindhout 1, Vlahović, Bašić, Rončević, Sabioni 1, Seferović, Španja 6, Sučić, Šarić 3, trener: Mate Zeljak.

Jadran: Kačić, Peričić, Vukić 2, Letica 2, Gluhaić 1, Lisica, Ivanković 1, Bautović 1, Vegar 2, Rabadan, Banovac, Visković 3, Vlaić, Tonković, trener: Mirsad Zajmović.

Igrač više: Šibenik 2/5, Jadran 3/6

Peterci: Šibenik 1/1, Jadran 1/1

Suci: Matijević, Gavrilović (oba Zagreb)

Sjajno otvaranje utakmice Splićana. Već nakon prve četvrtine došli su do četiri gola prednosti. U prvih osam minuta igre pet su puta matirali domaćeg vratara Jukića. Na drugoj strani tek je jedna lopta, ona Španjina, završila u splitskom golu.

Probudili su se domaći vaterpolisti u drugoj četvrtini. Domaći kapetan Španja zabio je nova dva gola, Splićani su ostali bez pogotka, pa je na semaforu svjetlilo 3:5.

U trećoj četvrtini Šibenčani zabiju četiri gola za redom, po dva puta Španja i Šarić i dolaze do prvog vodstva (7:5). Ali u drugom dijelu četvrtine momčad Mirsada Zajmovića postiže tri gola i ponovno dolazi do vodstva (8:7).

S dva gola na početku zadnje dionice igre Jadran opet dolazi do tri gola prednosti (10:7). Ali domaćini se ne predaju: u strijelce se upisuju povratnik nakon ozljede Belamarić, te po još jedan put Šarić i Španja i na semaforu je 10:10. Uslijedili su produžeci.

Gosti su poveli, ali Lindhout je poravnao na 11:11. Novu prednost Splićanima donosi Visković, a Sabioni ovog puta domaćine vraća u egal. Golova u produžecima više nije bilo pa se krenulo na peterce.

U prvoj seriji od pet peteraca i Šibenik i Jadran propustili su realizirati po jedan peterac. Domaćini su promašili u prvoj seriji (Lindhout), a gosti u četvrtoj. Budući da je rezultat bio 16:16 krenulo se ispočetka. Prvi splitski izvođač Marko Ivanković i drugi je put bio precizan, dok igrač Šibenika Lindhout ni drugi put nije uspio realizirati peterac i pobjeda od 17:16 pripala je gostima.

Druga utakmica igra se u subotu u Splitu.