Vodeni sportovi

Jug na drugoj stepenici do postolja

Tea Lokas • subota, 28.04.2012.

Doigravanje za naslov prvaka Hrvatske u vaterpolu nastavljeno je u Dubrovniku, gdje će se održati i treća utakmica. Nakon drugog okršaja dvije najbolje momčadi, rezultat je 2-0 u korist Juga...

Jug CO - Primorje EB 13:12 (2:3, 4:4, 2:2, 5:3)

Dubrovnik, Bazen u Gružu
Finale PH, druga utakmica

Jug CO: Vićan, Vranješ, Sutić, Janović 4, Joković 2, Pavlović, Marković, Bušlje 2, Karač 1, Dobud 1, Macan, Obradović 3, Perčinić, Goreta. Trener: Veselin Đuho.

Primorje EB: Car, Glavan, Paškvalin, Krapić 2, De. Varga 2, Franković, Muslim 1, Jelača, Da. Varga 3, Barać 1, Šetka, Garcia 3, Radić, Buljubašić. Trener: Zoran Roje.

Igrač više: Jug 9/16, Primorje 5/10
Peterci: Jug 0, Primorje 0
Suci: Severo i Stefano

Primorje nije uspjelo uzvratiti istom mjerom Jugu za poraz pred domaćom publikom pa će Dubrovčani u Gružu imati priliku uzeti naslov prvaka Hrvatske već u nedjelju. U drugoj utakmici finalnog doigravanja Jug je slavio rezultatom 13:12.

Dominacija Riječana u prvom dijelu susreta bila je očita, Jug je upao u zaostatak od četiri pogotka (6:2), što se činilo nedostižnim za domaćine koji nisu imali najbolju realizaciju.

Međutim, povratak je započeo Obradović koji ubacuje za 6:3, nakon kojeg slijede golovi Dobuda i Janovića (2). Jug je tako u treću četvrtinu ušao s minimalnim zaostatkom (7:6) i boljom igrom od Primorja.

Nastavak je ponudio izjednačenje Obradovića, ali i vodstvo od dva gola razlike Primorja, za koje su zaslužni Daniel Varga i Samir Barać. Ipak, razigrani Janović smanjuje na 9:8 te ulijeva nadu Jugu prije posljednjih osam minuta.

Zanimljiva zadnja četvrtina ponudila je mnoštvo pogodaka te međusobno hvatanje ovih dviju momčadi, okončano pobjedničkim pogotkom izvrsnog Nikole Janovića (13:12), koji je ponovno dokazao koliko vrijedi Gosparima. Za Primorje su precizni bili Krapić i dva puta Garcia, dok su pet pogodaka za Jug u zadnjem dijelu (uz Janovića) postigli Obradović, Karač, Joković, i Bušlje.

U nedjelju u 19 sati odigrat će se treći susret doigravanja. Jug već sutra može riješiti pitanje prvaka, no smanji li Primorje na 2-1, borilište se ponovno prebacuje na Rijeku, gdje se nastavlja igrati dok jedna od momčadi ne dođe do tri pobjede.

• Obrisan korisnik29.04.2012. u 15:56
    Osvajanje prvenstva to bi bila dobra dobra satisfakcija Jugu za neodlazak nazavršni Euro turnir