"Revija" pripala Alkaru

Iz ŠSD Sinj:Mišo Gulić • subota, 28.04.2012.

U sudaru dvije momčadi koje su već prije nekoliko kola riješile pitanje "egzistencije" u A-1 ligi, Alkar je na domaćem parketu došao do novih bodova protiv Kvarnera u utakmici koja je većim dijelom više sličila na revijalnu, nego prvenstvenu.

Alkar - Kvarner 90:76 (21:19, 23:22, 17:14, 29:21)

Sinj, ŠSD Sinj, gledatelja: 300
Suci: Anzulović (Zagreb), Roglić (Split), Jurčević (Split)

Alkar: Modrić (13), Anzulović (3), Župić J. (3), Librenjak, Rogić (13), Bubalo (11), Tešija (21), Gaurina (14), Lozančić (3), Boban, Župić (9), Kanaet.
Trener: Damir Domazet

Kvarner: Češković (15), Blajić (5), Kučan (3), Šimović (9), Surina, Juričić (11), Cinac (15), Pehar (9), Boban (5), Legović (1), Širko (2), Lipovščak (1).
Trener: Aramis Naglić

Četvrti prvenstveni sraz Sinjana i Riječana po prvi je put bio lišen dramatične završnice, stoga su završne minute pripale mladim nadama obaju momčadi, a dobivenu priliku bolje su iskoristili domaći momci.

Gosti su u uvodnim minutama predvođeni Cincem i Juričićem došli do prednosti od 4:8, no potom s druge strane uzvraćaju Tešija i Gaurina pa se prednost vrlo brzo seli na stranu domaćih (11:8). Trećom tricom Gaurine prednost Sinjana dosegla je i pet koševa u osmoj minuti susreta (19:14), međutim, tada se razigrao i Šimović, stoga se na prvi mini predah otišlo s rezultatom 21:19 u korist Alkara.

Damir Domazet, trener Alkara: "Naš cilj prije ovog susreta bilo je sustići minus od deset koševa koji imamo u međusobnim ogledima te dati priliku mladim igračima da se pokažu. Plan je da i u narednim utakmicama dobiju dio minutaže, jer njima je to ipak jako važno."

Stjepan Tešija, Alkar: "Najbolje od svega večeras je prilika koju su dobili mlađi suigrači, zatim i prvi seniorski koševi Župića, a moj dobar učinak prije svega je plod momčadske igre, stoga sve čestitke mojim suigračima."

Aramis Naglić, trener Kvarnera: "Ovakve utakmice bi u principu trebale biti najlakše za igrati, ali ujedno su i najteže za voditi. Ono što me ljuti je činjenica da smo dali dosta prilika mladim igračima, a oni je nisu iskoristili. Ovakve utakmice trebale bi i njima biti festival da pokažu sve što znaju, ali nadam se da će u narednim ipak pokazati svoje pravo lice."

Josip Blajić, Kvarner: "Čestitam Alkaru na zasluženoj pobjedi u utakmici koja je bila više revijalnog karaktera. Lijepo je doći kući, ali sad valja još odraditi preostale obveze, zaliječiti manje zdravstvene probleme i pripremati se za novu sezonu."

U drugoj četvrtini konačno se u utakmicu "uključio" i ostatak obje momčadi, spektar strijelaca dobio je na širini, što je za posljedicu imalo i kudikamo kvalitetniju predstavu. Iako su Sinjani konstantno imali blagu rezultatsku inicijativu nisu uspijevali slomiti otpor vrlo dobrih gostiju, a nakon prvih 20 minuta i prilično izjednačene igre semafor je pokazivao plus tri u korist domaćih (44:41).

Prvi koš u nastavku postignut je tek u 23. minuti u režiji Gaurine, što je očito "poticajno" djelovalo i na njegove suigrače, da bi nakon trice Bubala Alkar došao i do plus devet (52:43). Opuštanje domaćih Riječani koriste i na krilima raspoloženog Cinca, Pehara i Češkovića rade seriju 11-0 (52:54), da bi post domaćih nakon ukradene lopte prekinuo Rogić. No, do kraja četvrtine Alkar je nakon nekoliko dobrih obrambenih reakcija iz kontri dolazio do lakih koševa te u posljednji period odnio šest koševa viška (61:55).

Gostujući "štrajk" u uvodnim minutama posljednje četvrtine Sinjani koriste za novi bijeg pa je tako prednost nakon koša Župića narasla i na plus 15 (78:63), a tri minute prije kraja Rogić diže na novu najveću prednost od 19 koševa razlike (84:75).

Do kraja susreta sinjski strateg priliku je dao mladoj četvorki Boban, Librenjak, Kanaet, Župić, što je naišlo na veliko odobravanje publike, a ni u takvom odnosu snaga Riječani nisu uspjeli bitnije smanjiti razliku te su upisali visok poraz od 90:76.