Podravka i dalje na savršenom učinku, Orijent stradao s 21 razlike

Mišo Gulić • nedjelja, 29.04.2012.

U 24. prvenstvenom kolu Podravka je nastavila s dominantnim predstavama te tako i dalje ostala na savršenom učinku, dok su pobjedu nakon dužeg niza loših rezultata upisale i Samoborke. Na samom dnu ljestvice ekipe koje pretendiraju na jedno preostalo mjesto koje donosi Prvu ligu, Umag i Sinj, upisale su poraze, što je Umažanke, dva kola prije kraja, ostavilo s većim izgledima u povoljan rasplet.

Samobor - Zelina 30:22 (15:9)

Samoborke su odigrale najbolju utakmicu ovog proljeća i pred punom dvoranom, uz podršku svojih vjernih bučnih navijača, zasluženo slavile u derbiju protiv Zeline. Već od početka vidjelo se da su Samoborke vrlo motivirano i odlučno ušle u utakmicu, sa željom prekinuti niz od nekoliko kola bez pobjeda.

U prvih pet minuta domaće ostvaruju prednost 3:0, no potom gošće polako uspostavljaju ravnotežu i sredinom prvog dijela stižu na gol zaostatka (7:8). Zadnjih deset minuta prvog poluvremena domaće igračice postaju aktivnije u obrani te brže u protoku lopte i direktnije u napadu, rade seriju 5:0 i na odmor odlaze sa šest golova prednosti (15:9).

I prvih deset minuta drugog poluvremena protječu u odličnoj angažiranoj igri Samoborki, na koju Zelinčanke nisu imale odgovor, pa u 40. minuti rezultat glasi 22:11 za Samobor, što je bio i kraj svih nadanja za gošće, a susret je zaključen rezultatom 30:22. Prvo ime kod domaćih bila je Golubić s devet zgoditaka, dok je na drugoj strani najefikasnija bila Vidak s osam.

Koka - Sinj 26:23 (11:12)

U silno važnom susretu po njih Sinjanke nisu uspjele doći do pobjede u Varaždinu protiv Koke. Iako su tijekom cijelog susreta bile, u najmanju ruku, ravnopravna ekipa, gošće je izdala snaga i strpljenje pred sam kraj susreta, što su Varaždinke iskoristile da upišu nove prvenstvene bodove.

Veći dio prvog dijela domaće su imale blagu rezultatsku inicijativu, no veću prednost od dva gola ipak nisu uspjele ostvariti, da bi u samoj završnici gošće "dodale gas" i taj period igre zaključile s vodstvom od gola razlike (11:12) i tako drugi dio dočekale u pozitivnom ozračju.

Sinjanke su u nastavku prenijele dobar ritam s kraja prvog dijela te nastavile s dobrom igrom koja je u najvećem dijelu bila izražena s dva gola razlike. Kako se bližio kraj susreta tako je počela kopnjeti i njihova snaga, da bi u 52. minute domaće prešle u vodstvo koje nisu ispuštale do kraja. Najbolja u domaćim redovima bila je Ostarijaš s devet zgoditaka, dok je Masnić za gošće postigla pet.

Podravka Vegeta - Orijent Presoflex 38:17 (18:9)

Podravka je u 24. kolu upisala novu pobjedu protiv Orijenta u utakmici u kojoj je trener Neven Hrupec, nakon trening utakmice s Budućnosti, oslobodio napora Sanju Damnjanović i Martu Žderić, dok Horvat nije ulazila u igru, a malu minutažu dobile su igračice koje su iznijele najveći teret na trening utakmici s Budućnosti (Gaće, Milanović Litre, Tatari, Pušić-Koroljević).

Iako su domaće do poluvremena zabile točno dvostruko više golova od svojih protivnica (18:9), domaći trener bio je izrazito nezadovoljan s izvedbom mladih igračica koje po njegovom mišljenju nisu iskoristile pruženu prigodu.

Koprivničanke su i u nastavku nastavile puniti mrežu gošći, međutim, velik je bio i broj tehničkih pogrešaka, a nakon 60 minuta igre semafor je ipak pokazivao novu visoku pobjedu od 38:17. Domaće je s devet zgoditaka predvodila Pongrac, a na drugoj strani istaknula se Konta s deset.

Arena - Dalmatinka 23:16 (12:7)

U dvoboju dvije ekipe iz sredine ljestvice, Arene i Dalmatinke, ovaj put boljom su se pokazale Puljanke, što im je ukupno 13 prvenstvena pobjeda, dok su gošće ostale na deset.

Domaće su već od prvih minuta gošćama dale do znanja da će bodovi ostati u Puli, a kako je susret odmicao tako je i razlika bivala sve veća, da bi se nakon prvih 20 minuta zaustavila na 12:7.

Nastavak je također ponudio bolju igru domaćih koje su bez većih problema branile stečenu prednost, stoga je i završnica protekla u relativno opuštenom tonu do konačnih 23:16. Najefikasnija Puljanka bila je Milošević s devet, dok su po pet u redovima gošći postigle Vuković i Marinović.

Zamet - Tvin Trgocentar 35:32 (20 18)

Rukometašice riječkog Zameta teže su od očekivanog svladale najlošiju ekipu u ligi, virovitički Tvin Trgocentar, a domaćima je to bila 11 prvenstvena pobjeda, dok su gošće upisale svoj 23 poraz.

Iako su Riječanke dobro krenule te došle do 3:0, iznenađujuće dobre gošće nisu se predale i vrlo brzo su uhvatile priključak, a vrlo izjednačeno i efikasno poluvrijeme zaključeno je s dva gola viška domaće ekipe (20:18).

Gošće su i u nastavku uspješno parirale iskusnijim Riječankama, nekoliko puta bile i nadomak izjednačenja, ali ipak u samoj završnici rukometašice Zameta pronašle su dodatnu "brzinu" i tako upisale nove bodove (35:32). Zamećanke je do pobjede predvodila Vuković s osam golova, dok je na drugoj strani najraspoloženija bila Miočinović s devet.

Umag - Lokomotiva 21:30 (12:13)

Rukometašice Umaga, unatoč silnim nastojanjima, nisu uspjele ozbiljnije ugroziti drugoplasirani sastav lige, zagrebačku Lokomotivu, iako su u prvom dijelu bile ravnopravan suparnik.

Domaće su sjajno parirale Lokosicama u prvom dijelu, nekoliko puta su i vodile, međutim, u samoj završnici Zagrepčanke su ipak uspjele ostvariti minimalnu prednost i poluvrijeme zaključiti u svoju korist (12:13).

Na otvaranju drugog dijela Zagrepčanke su zaigrale kudikamo agresivnije u obrani te bez većih poteškoća došle do uvjerljive prednosti koju su zadržale i do samog kraja, a nakon 60 minuta igre semafor je pokazivao 21:30. Iz ekipe Umaga vrijedi izdvojiti učinak Žuliček koja je postigla četiri zgoditka, dok je na suprotnoj strani Janković zabila sedam.

Trešnjevka - Sesvete Agroproteinka 30:35 (11:21)

Dvoboj dvije ekipe koje su u posljednje vrijeme prikazivale sjajnu formu, Trešnjevke i Sesveta, završen je slavljem gošći iz Sesveta, čime su i dalje ostale na visokom trećem mjestu, odmah do neprikosnovenih Podravke i Lokomotive.

Sesvećanke su već nakon 20 minuta igre imale dvostruko više golova na kontu (7:14), a u sličnom su ritmu nastavile i dalje stoga je njihova prednost nakon prvog dijela iznosila velikih deset golova (11:21).

Opušten ulazak gošći u drugi dio Zelene su iskoristile za približavanje na šest golova zaostatka (18:24), da bi pet minuta do kraja stigle i do svega minus tri (27:30). Ipak, za nešto više nisu imale snage stoga su bodovi otišli na stranu gostiju, a konačan rezultat glasio je 30:35.

Prvo ime Trešnjevke bila je Sabljak koja je postigla devet zgoditaka, dok iz redova pobjedničke ekipe vrijedi izdvojiti učinke Nemaškalo i Franković koje su zabile po deset.