Vodeni sportovi

Gruž se ponovno trese

Tea Lokas • nedjelja, 29.04.2012.

Četvrti uzastopni naslov prvaka Hrvatske osvojila je momčad dubrovačkog Juga, koja je i treći put u finalu svladala riječko Primorje te najkraćim mogućim putem nadoknadila lošiju europsku sezonu...

Jug CO - Primorje EB 9:7 (2:3, 3:2, 2:0, 2:2)

Dubrovnik, Bazen u Gružu
Finale PH, treća utakmica

Jug CO: Vićan, Vranješ, Sutić, Janović 2, Joković 2, Pavlović, Marković 1, Bušlje 1, Karač, Dobud 1, Macan, Obradović 2, Perčinić, Zonić. Trener: Veselin Đuho.

Primorje EB: Car, Glavan, Paškvalin 1, Krapić 1, Den. Varga 2, Franković 1, Muslim 1, Jelača, Dan. Varga, Barač, Šetka, Garcia 1, Radić, Buljubašić. Trener: Ivan Asić.

Igrač više: Jug 7/13, Primorje 1/12
Peterci: Jug 0, Primorje 0/1

Dubrovčani su imali privilegiju da drugu i treću utakmicu igraju pred domaćom publikom, što su nakon minimalne prve pobjede u Rijeci maksimalno iskoristili. Rezultate 7:6 i 13:12 začinili su najuvjerljivijim, odlučujućim, 9:7.

Zatresle su se tribine dubrovačkog Gruža nakon posljednjeg sučeva zvižduka koji je označio četvrtu uzastopnu titulu najbolje momčadi u državi, desetu od osamostaljenja te 50. trofej uopće.

Ključnu razliku napravili su Gospari u trećoj četvrtini, gdje su nakon 5:5 na poluvremenu otišli na 7:5 te uz dva pogotka u posljednjih osam minuta (Riječani su također dvaput pogađali u zadnjem dijelu), ostali na solidnoj prednosti koja im je omogućila početak slavlja.

Po dva gola za Jug dali su Obradović, Joković i Janović, dok je za Riječani dvostruki strijelac bio samo Daniel Varga.