Vodeni sportovi

1. HVL: Medveščak izborio Europu

Marko Domljanović • ponedjeljak, 30.04.2012.

Vaterpolisti zagrebačkog Medveščaka upisali su i drugu pobjedu u okršaju sa splitskim POŠK-om što im je na kraju donijelo peto mjesto i izlazak u Europu. U vrlo izjednačenoj i zanimljivoj utakmici gosti su tijekom cijelog susreta bili korak ispred svojih protivnika.

OVK POŠK - MEDVEŠČAK 9:10 (2:3, 3:2, 2:3, 2:2)

Split, doigravanje za 5. mjesto
Suci: Curić i Blašković

POŠK:: Jelovina, Lušić 1, Prižmić 1, Knežević, Buha 1, Matutinović 3, Sarić 1, Maras 2, Jaić, Scherbl, Čikeš, Franičević, Bujas, Travnikar

MEDVEŠČAK: Selem, Burić 1, Babić 1, Čule 1, Jakovac, Kučević, Martinić 2, Benić, Jelavić, Geratović 2, Ćuk 2, Samodol, Lazić, Blažević 1

Igrač više: POŠK 5/12; Medveščak 5/10

Peterci: POŠK 1/1; Medveščak 0/0,

Već nakon druge utakmice borbe za peto mjesto u hrvatskom vaterpolskom prvenstvu poznato je tko će iduće sezone igrati Eurokup. Splitski POŠK, naime, nije u subotu uspio u Splitu savladati Medveščak pa su tako Zagrepčani dvokorakom stigli do ukupne pobjede.

Sama utakmica bila je prilično izjednačena iako domaćini niti jednom tijekom cijelog susreta nisu uspjeli prijeći u vodstvo. Medveščak je od početka držao minimalnu prednost i na prvih predah otišao s 2:3, ali POŠK do poluvremena poravnava rezultat na 5:5. Još pet pogodaka palo je i u trećoj četvrtini koja je otišla na stranu gostiju, a kada se Medveščak početkom posljednje dionice odvojio na 7:9 bilo je jasno da će Splićani teško do pobjede. Zagrepčani su prednost zadržali do kraja susreta i s tijesnih 9:10 odnijeli ukupnu pobjedu.

Najbolji strijelac susreta bio je POŠK-ov Matutinović koji je zabio tri gola, ali se na drugoj strani čak sedam igrača upisalo u strijelce što je na kraju odnijelo prevagu. U tome je svakako pomogao i odlični vratar Selem koji je upisao 13 obrana.