Nantes svladao Chambéry i donio slavlje staro-novom prvaku

Mihaela Bradovski • petak, 04.05.2012.

Rukometaši Nantesa u 23. kolu francuskog prvenstva svladali su Chambéry Damira Bičanića i upravo je ovaj poraz prvog pratitelja sastavu Montpelliera donio peti uzastopni naslov prvaka...

Nakon Kupa osvojenog sredinom travnja, Kupa prvaka i Liga kupa sastav Patricea Canayera stigao je do još jednog ovosezonskog naslova. Nakon poraza Chambéryja svoju će utakmicu 23. kola dočekati u slavljeničkom raspoloženju.

Staro-novi prvak prvu priliku za obranu naslova imao je 26. travnja, no na gostovanju kod Nîmesa lider francuskog prvenstva izgubio je rezultatom 25:21 i proslava je odgođena za, pokazalo se u četvrtak, iduće kolo. Odluka je pala nakon prvog susreta 23. kola, onog između drugoplasiranog Chambéryja i petoplasiranog Nantesa.

Nakon treće minute u koju se ušlo pri 1:1 domaća je momčad ušla u prvu seriju i nakon devet minuta igre držala vodstvo od četiri pogodaka razlike. Nakon tek drugog pogotka Chambéryja, u toj je devetoj minuti poentirao Detrez, igrači Nantesa ponavljaju seriju i s novih 4-0 dižu prednost na 9:2. U prvih pola sata Rivera i Nyateu postigli su zajedno šest pogodaka, koliko na drugoj strani čitava gostujuća momčad.

Nastavak su pogocima otvorili Busselier i Roine te su, po odlasku na odmor, -11 ovom mini serijom makar nakratko smanjili. Dvoznamenkastu razliku Nantes je imao sve do 47. minute, na semaforu je stajalo više nego uvjerljivih 24:14, no tada se napokon bude i gosti i u idućih devet minuta stižu do 7-0 serije. I hrvatski reprezentativac Damir Bičanić svoj je jedini pogodak na susretu upisao upravo u tom periodu, točnije u u 52. minuti za 24:19.

Gosti katastrofalno izdanje iz prvog dijela ipak nisu uspjeli u potpunosti ispraviti, snage im je nakon spomenute serije ponestalo u 54. minuti i Nantes pogocima Pribaka, Feliha i Skatara ponovno stiže do ozbiljnije prednosti. Posljednji pogodak, onaj za konačnih 27:22 postigao je gostujući Nocar.

Najuspješniji je u redovima pobjedničke momčadi, sa šest postignutih zgoditaka, bio Frederic Dole, baš kao i Laurent Busselier kod gostiju. Bičanić je nakon ozljede početkom travnja u utakmici s Islandom, protiv Nantesa na terenu proveo 34 minute i iz dva je pokušaja postigao jedan pogodak.

Montpellier će u petak, 4. svibnja, na domaćem terenu ugostiti Dunkerque. Do kraja sezone ostala su još četiri kola, uključujući ovo koje su otvorili Nantes i Chambéry.